Policajný prezident Jaroslav Spišiak a prekročenie rýchlosti

Autor: Jozef Drahovský | 20.7.2011 o 16:16 | (upravené 20.7.2011 o 16:31) Karma článku: 18,96 | Prečítané:  23046x

Pobavila ma informácia z médií, že policajný prezident Jaroslav Spišiak prekročil medzi obcami rýchlosť o 33 km/hod a bude pokutovaný ako hociktorý iný vodič. Potom som si spomenul na súvislosti z nedávnej minulosti, keď som sa vyjadroval k prekročeniu rýchlosti iného funkcionára Ministerstva vnútra.

Jaroslav Spišiak, prezident Policajného zboruJaroslav Spišiak, prezident Policajného zboruwww.minv.sk

V prvom rade si treba uvedomiť, že pán Spišiak ako policajt, má paušálnu výnimku, ktorá sa vzťahuje aj na rýchlosť v súvislosti s plnením jeho povinností.

To, že sa pán Spišiak, keď ho namerali a zastavili, sa nevyhovoril na plnenie služobných povinnosti, pri ktorých môže použiť výnimku, ale priznal priestupok, znamená niečo výnimočné. Doteraz takmer všetci, ktorí mohli využiť (zneužiť) výnimku, tak aj spravili.

Prekročenie rýchlosti, pri ktorom nebol nikto ohrozený alebo obmedzený sa deje dosť často a pokiaľ auto nemá signalizáciu prekročenia rýchlosti podľa aktuálneho dopravného značenia, tak si ho väčšina vodičov ani neuvedomí. V každom prípade je to priestupok, za ktorý patrí pokuta v zmysle zákona o priestupkoch. S prihliadnutím na sadzobník dopravných priestupkov je to v tomto prípade suma 120 Eur.

Záver:
V prípade policajného prezidenta to signalizuje niečo iné, že sa mení kultúra v policajnom zbore a to priamo od jeho najvyššieho šéfa.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Technic sa nedá naučiť. Ako sa učiteľ stal dizajnérom Lega

Nevyštudoval techniku ani dizajn. Napriek tomu sa stal jedným z jedenástich dizajnérov Lego Technic. Len vďaka tomu, že si rád z lega skladal veci, na ktoré nemal návod.

SVET

Výbuchy po futbalovom zápase v Istanbule zabili 29 ľudí

K explóziám došlo hodinu po zápase medzi Besiktasom a Bursasporom.

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami sú Blanár a Žiga.


Už ste čítali?