Poslúchaj a nerozmýšľaj!

Autor: Jozef Drahovský | 16.1.2012 o 0:01 | (upravené 16.1.2012 o 0:42) Karma článku: 15,13 | Prečítané:  2833x

Keď je niekde napísané, že tak rozhodla Európska únia, poprípade vláda na Slovensku, tak všetci poslúchajú, aj keď už na prvý pohľad je zrejmé, že ide o nezmysel. Prečo?

Jeden môj známy, ako náhodný okoloidúci, spravil mobilom nasledovnú fotografiu. Keďže sa to týka dopravy a správania sa cestujúcej verejnosti, dovolím si ju okomentovať.


Obr. 1. Bratislava 15.01.2012, zastávka MHD. Foto z mobilu poslané do siete Facebook aj s nasledujúcim komentárom: "A ľudia jak ovce stoja pekne mimo zastávok, namiesto toho aby sa zamysleli nad tým, že je to blbosť ..."

 


Obr. 2. Zákaz: Vláda SR na podnet Európskeho parlamentu zakazuje využívanie krytých priestorov na zastávkach MHD pred riadnym zdanením tejto služby podľa pripravovanej európskej ústavy, ktorá pomocou nových fiškálnych pravidiel preberá kontrolu nad suverenitou tohto a iných rozhodnutí.

 

Ja len dodávam, že po medializovaných informáciách, keď na základe rozhodnutia EU boli zakázané zakrivené uhorky, bola uvalená spotrebná daň na plyn, ak má niekto kotol na kúrenie umiestnený mimo bytu, prišiel zákaz mať na nových autách rozsvietené zadné červené svetlá, ak sú na aute zapnuté svetlá pre denné svietenie, takmer z dňa na deň došiel zákaz dovozu a predaja mliečnych žiaroviek akéhokoľvek príkonu a ďalšie problematické zákazy, nezmyselné rozhodnutia a požiadavky na európsku fiškálnu centralizáciu.

Preto sa nieto čo čudovať, že ľudia stáli mimo zastávok, ktoré nejakí recesisti obohnali páskou zákaz vstupu so zdôvodnením, že je to na pokyn Európskej únie, až do doby pokiaľ nebude doriešené zdaňovanie krytého priestoru zastávok MHD.

Záver:
Situácia poukazuje na jednu závažnú vec, že veľa ľudí na Slovenku ako keby sa držali hesla: Bože rob si so mnou čo chceš, len ma ticho polož, keď už niečo, tak nanajvýš budem frflať.

Podľa mňa, ľudia na Slovensku, by si mali zvyšovať právne a ekonomické povedomie a nezmyslom od politikov na mestskej, štátnej alebo aj európskej úrovni, povedať jasné nie!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Technic sa nedá naučiť. Ako sa učiteľ stal dizajnérom Lega

Nevyštudoval techniku ani dizajn. Napriek tomu sa stal jedným z jedenástich dizajnérov Lego Technic. Len vďaka tomu, že si rád z lega skladal veci, na ktoré nemal návod.

SVET

Výbuchy po futbalovom zápase v Istanbule zabili 29 ľudí

K explóziám došlo hodinu po zápase medzi Besiktasom a Bursasporom.

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami sú Blanár a Žiga.


Už ste čítali?