Bratislava Viedenská cesta - chaos pri zmene značenia

Autor: Jozef Drahovský | 17.4.2012 o 0:01 | (upravené 17.4.2012 o 0:29) Karma článku: 8,40 | Prečítané:  2084x

V Bratislave na Viedenskej ceste sa mení vodorovné aj zvislé dopravne značenie. Je to z dôvodu budovania cyklotrasy. V prvej etape boli zmeny na úseku po parkovisko Incheby, teraz sa pokračuje ďalej, ale má to niekoľko ale.

Dobrý deň p. Drahovský,
Chcel by som Vás poprosiť zanalyzovať dopravnú situáciu v Bratislave - Petržalke, Viedenská cesta pri Dunaji.
Za posledne týždne tam boli pridane vodorovne čiary, zvisle značenie ostalo viac-menej také iste. Zo situácie sú zmätení viacerí vodiči, ktorí parkujú pri múriku na kraji cesty. Otázkou je či porušujú nejaký zákon alebo je možné naďalej parkovať, otázkou je aj spôsob jazdy, keďže boli naznačené čiary, ktoré sú pre mňa nejednoznačné, po ktorej strane cesty vôbec môžem jazdiť...
Ďakujem


Obr. 1. Viedenská cesta v Bratislave, fotografia bola prílohou otázky.

Ako som už v úvode napísal, zmeny sú z dôvodu budovania cyklotrasy. Nemám aktuálne schválený projekt, ale viem, že bolo viacero variantov, od budovania cyklotrasy na úkor parkovania po oboch stranách cesty, až po kompromisný, s tým, že padne parkovanie len na jednej strane cesty. V každom prípade, ide o budovanie veľmi dôležitého úseku cyklotrasy, ktorý mal byť podľa mňa vybudovaný už dávno.

Z fotografie, ktorú ste poslali, vidno len nejednoznačný medzistav. Preto sa nečudujem, že vodiči majú chaos z dopravného značenia. Na Viedenskej ceste by to nebolo po prvý krát, že dopravne značky odporujú sami sebe.

U nás na takomto druhu komunikácii nie je bežne robiť etapy zmeny dopravného značenia. Je známy len počiatočný a cieľový stav. Všetko medzitým záleží len na náhode, v akom poradí budú dodávatelia robiť jednotlivé zmeny.

Pri parkovaní sa riaďte aktuálnym zvislým dopravným značením, ak je aj prenosné dopravné značenie, tak prenosným (Pozor ulica je dosť dlhá a bez križovatiek, čiže platí to čo je na začiatku i keď rozumnejšie by bol značky zopakovať aj po výjazde z parkoviska Incheba). Odporúčam vám pri zaparkovaní odfotiť aktuálny stav dopravného značenia, lebo v Bratislave sa stáva aj to, že prinesú prenosné dopravne značenie, ktoré zakazuje parkovať a postavia ho k už zaparkovaním vozidlám. Na to o 10 minút sa zbehnú odťahovky z celého mesta a zarábajú. Síce nemorálnym spôsobom, ale zarábajú a vodiči platia.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Marek Vagovič: Fico sa potrebuje udržať, aby sa kauzy nevyšetrili

Niektorí novinári berú Ficove výroky o prostitútkach príliš osobne, tvrdí novinár Marek Vagovič.

EKONOMIKA

Slováci ponúkajú za železiarne najviac, Američanom sa to máli

Žiaden záujemca neponúka cenu, ktorá by uspokojila U. S. Steel. Predaj neuzavreli.

KOMENTÁRE

Deklarácia zločinu

Harakiri morálky, azda aj tak sa dá pomenovať deklarácia súčasnej moci.


Už ste čítali?