Alco-pal funguje alebo nefunguje?

Autor: Jozef Drahovský | 28.10.2012 o 13:22 | Karma článku: 7,55 | Prečítané:  1975x

Objavili sa liek, ktorý údajne vie oklamať meracie prístroje na kontrolu alkoholu v dychu. Preštudoval som množstvo zdrojov na internete a výsledok je viac než zaujímavý.

Balienie Alco-palBalienie Alco-palweb jedneho z predajcov

1, Je pravda, že ten kto užije Alco-pal podľa návodu, nafúka výrazne menšiu koncentráciu, ako ten kto ho neužije a vypije rovnaké množstvo alkoholu.

2, Zdá sa že Alco-pal oklame merače. Ale neoklame, merače merajú správne aj v tomto prípade.

3, Keďže merače merajú správne, tak Alco-pal musí zníži objem alkoholu odbúravaného cez pľúca. Lenže kontrolné vyšetrenie v krvi ukazujú, že koncentrácia alkoholu v dychu a v krvi je v rovnováhe, pomer sa nemení.

4, Tak potom Alco-pal musí svojim účinkom odbúravať alkohol za organizmus. Neodbúrava! Pri referenčných pokusoch sa zistilo, že požitie Alco-pal v opilosti neskráti dobu vytriezvenia.

5, Ak Alco-pal má fungovať tak sa musí požiť ešte pred konzumáciou alkoholu. Alco-pal totiž zasahuje do metabolizmu a blokuje vstrebávanie alkoholu. Výsledok je taký, že alkohol sa dostáva z tráviaceho traktu do krvi pomalšie ale odbúravanie z krvi funguje naďalej rovnako rýchlo, preto je v dychu, ale aj krvi, nižšia koncentrácia a tú namerajú prístroje.

6, Keďže objem alkoholu je daný a Alco-pal spomalí jeho vstrebávanie z tráviaceho traktu, tak sa predlžuje čas vstrebávania a následného odbúravania. V preklade to znamená, že po požití rovnakého množstva alkoholu bude v dychu nižšia koncentrácia ale dlhší čas. Alkoholový integrál nepustí.

7, Z uvedeného je zrejme, že ak je už niekto opitý, tak mu Alco-pal nepomôže.

8, Účinnosť Alco-pal v blokovaní vstrebávania alkoholu nie je dlhodobá a sto percentná. Nedôjde k tomu, že by alkohol začal vytekať z opačnej strany tráviacej trubice bez akéhokoľvek vstrebávania. Informácie z experimentálnych meraní hovoria, že pomer zníženia koncentrácie alkoholu v krvi / dychu a predĺženia času vstrebávania a následného odbúravania je až v pomere 1:9, niektoré iba 1:2 (zrejme záleží od konkrétnej genetickej výbavy človeka).

Záver:
Neodporúčam používať Alco-pal a nechať si zasahovať do svojho metabolizmu. Navyše na Slovenku platí nulová tolerancia alkoholu, čiže 0,00 mg/L (0,009 mg/L) čo aj pri vynásobení aj 9 x je stále nula (0,08 ml/L).

V každom prípade Alco-pal je perfektný obchodný zámer s vynikajúcim zužitkovaním mentality tých vodičov, ktorý cítia potrebu piť a jazdiť. Ono samotná účinná látka obsiahnutá v Alco-pal, ktorá ovplyvňuje metabolizmus človeka, nie je novinka a v medicíne sa používa dávnejšie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Marek Vagovič: Fico sa potrebuje udržať, aby sa kauzy nevyšetrili

Niektorí novinári berú Ficove výroky o prostitútkach príliš osobne, tvrdí novinár Marek Vagovič.

EKONOMIKA

Slováci ponúkajú za železiarne najviac, Američanom sa to máli

Žiaden záujemca neponúka cenu, ktorá by uspokojila U. S. Steel. Predaj neuzavreli.

KOMENTÁRE

Deklarácia zločinu

Harakiri morálky, azda aj tak sa dá pomenovať deklarácia súčasnej moci.


Už ste čítali?