Vivat nové Euro bankovky

Autor: Jozef Drahovský | 15.5.2013 o 20:55 | Karma článku: 14,43 | Prečítané:  16343x

O finančných problémoch Euro zóny a celkových problémoch s Eurom informujú všetky média. Dnes som chcel zaplať za parkovacie služby Eurami ale nedalo sa. Prvý automat odmietol moju platobnú kartu lebo sa nevedel spojiť z centrálou. Druhý automat odmietol moju hotovosť a identifikoval falošnú banovku. Keď SBSkár počul opakujúci sa zvuk z platobného automatu, tak vybehol ku mne, ako by som chcel zo zeme vytrhnúť bankomat.

Video 1. Pokus o zaplatenie - bankovaka 5 Euro.

Keď videl moju bezradnosť, ako sa mi nedarí zaplatiť, tak položil konštatovaciu otázku: že máte novou 5 Eurovu bankovku. Keď som prikývol, ponúkol mi výmenu novej bankovky za starú bankovkou a ňou zaplatiť išlo.

Zaujímavá bola aj ďalšia informácia, že nie som prvý komu odmietol platobný automat zobrať bankovku a môžem byť rád, že nie sme Taliansku. Lebo tam sa známej stalo to, že ju v podobnej situácii polícia šupla rovno do basy. Podľa ochranky chcela oklamať platobný automat falošnou bankovkou. (Pravdepodobne automat sám hlásil pokus o platbu falošnou bankovkou, kde len niektoré ochranné prvky sedeli) Až neskôr sa vysvetlilo, že ide o pravú ale novú 5 Euro bankovku, ktorú automat a dovtedy ani ochranka nepoznala.

Záver:
Európska centrálna banka (ECB), respektíve jej predstavitelia zrejme nerozmýšľajú keď robia zmeny v bankovkách, nie doplnením bankoviek o nové ochranné prvky, ale berú respektíve posúvajú doterajšie ochranné prvky, bez toho aby upozornili všetkých prevádzkovateľov platobných automatov a poskytli im vzory bankoviek a dostatok času na preprogramovanie.

Keď plánujú pokračovať v zmenách bankoviek ďalej, tak im odporúčam aby všetkým bankovkám zmenili rozmer na šírku 10 Eurovej bankovky, aby nevytŕčali z peňaženiek a neničil sa. Dĺžka bankoviek môže byť odstupňovaná podľa jej nominálnej hodnoty.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Technic sa nedá naučiť. Ako sa učiteľ stal dizajnérom Lega

Nevyštudoval techniku ani dizajn. Napriek tomu sa stal jedným z jedenástich dizajnérov Lego Technic. Len vďaka tomu, že si rád z lega skladal veci, na ktoré nemal návod.

SVET

Výbuchy po futbalovom zápase v Istanbule zabili 29 ľudí

K explóziám došlo hodinu po zápase medzi Besiktasom a Bursasporom.

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami sú Blanár a Žiga.


Už ste čítali?