Vivat nové Euro bankovky

Autor: Jozef Drahovský | 15.5.2013 o 20:55 | Karma článku: 14,43 | Prečítané:  16337x

O finančných problémoch Euro zóny a celkových problémoch s Eurom informujú všetky média. Dnes som chcel zaplať za parkovacie služby Eurami ale nedalo sa. Prvý automat odmietol moju platobnú kartu lebo sa nevedel spojiť z centrálou. Druhý automat odmietol moju hotovosť a identifikoval falošnú banovku. Keď SBSkár počul opakujúci sa zvuk z platobného automatu, tak vybehol ku mne, ako by som chcel zo zeme vytrhnúť bankomat.

Video 1. Pokus o zaplatenie - bankovaka 5 Euro.

Keď videl moju bezradnosť, ako sa mi nedarí zaplatiť, tak položil konštatovaciu otázku: že máte novou 5 Eurovu bankovku. Keď som prikývol, ponúkol mi výmenu novej bankovky za starú bankovkou a ňou zaplatiť išlo.

Zaujímavá bola aj ďalšia informácia, že nie som prvý komu odmietol platobný automat zobrať bankovku a môžem byť rád, že nie sme Taliansku. Lebo tam sa známej stalo to, že ju v podobnej situácii polícia šupla rovno do basy. Podľa ochranky chcela oklamať platobný automat falošnou bankovkou. (Pravdepodobne automat sám hlásil pokus o platbu falošnou bankovkou, kde len niektoré ochranné prvky sedeli) Až neskôr sa vysvetlilo, že ide o pravú ale novú 5 Euro bankovku, ktorú automat a dovtedy ani ochranka nepoznala.

Záver:
Európska centrálna banka (ECB), respektíve jej predstavitelia zrejme nerozmýšľajú keď robia zmeny v bankovkách, nie doplnením bankoviek o nové ochranné prvky, ale berú respektíve posúvajú doterajšie ochranné prvky, bez toho aby upozornili všetkých prevádzkovateľov platobných automatov a poskytli im vzory bankoviek a dostatok času na preprogramovanie.

Keď plánujú pokračovať v zmenách bankoviek ďalej, tak im odporúčam aby všetkým bankovkám zmenili rozmer na šírku 10 Eurovej bankovky, aby nevytŕčali z peňaženiek a neničil sa. Dĺžka bankoviek môže byť odstupňovaná podľa jej nominálnej hodnoty.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Pašku už nechcú ani ako moderátora. Skončí tak aj Kaliňák?

Príchodom chladných mesiacov sa politický vplyv Pavla Pašku zo Smeru pravidelne scvrkáva.

SVET

Rusko straší presunom flotily, Európa sa bojí konfliktu

Podľa odborníkov ide skôr o demonštráciu sily ako o reálnu hrozbu.

KULTÚRA

Maďarská kameramanka, ktorá podrazila utečenca zo Sýrie, dostala cenu

Dostala sa na pódium filmového festivalu.


Už ste čítali?