Odporúčam ignorovať zákaz jazdy po nábreží v Bratislave

Autor: Jozef Drahovský | 13.5.2014 o 18:28 | (upravené 14.5.2014 o 9:49) Karma článku: 13,99 | Prečítané:  20174x

Občas, na môj vkus až príliš často, odporúčam vodičom ignorovať dopravné značenie značenie a riadiť sa vlastným rozumom. Teraz prenosným dopravným značením zakázali v Bratislave jazdu po nábreží od Rybárskeho cechu až po križovatku pred tunelom.

Vážení vodiči ignorujte nasledujúcu dopravnú značku: B 1 Zákaz vjazdu všetkých vozidiel v oboch smeroch s dodatkovo tabuľkou okrem vozidiel stavby.


Obr. 1. Takto situáciu zaznamenala kamera v aute dnes 13.5.2014


Obr. 2. Podľa zákona 2009/8 Z.z. a vykonávacej vyhlášky 2009/9 Z.z. ide o dopravnú značku B 1 Zákaz vjazdu všetkých vozidiel v oboch smeroch, ku ktorej sa vo výklade píše: Čl. 3 Zákazové značky (1) K značke č. B 1: Značka Zákaz vjazdu všetkých vozidiel v oboch smeroch (č. B 1) zakazuje vjazd všetkým druhom vozidiel v oboch smeroch jazdy.


Obr. 3. Dodatková tabuľka E12 slovičkom okrem určuje pre koho dopravná značka, pod ktorou je umiestnená, neplatí.

 

Záver:
Zákaz tam nemá byť. To len diletantská organizácia, ktorá stavia neďaleko, nepozná účel a význam dopravného značenia. Uvedenú dopravnú značku si tam len odložili, aby bola ľudom na očiach.
Bežný vodič za nerešpektovanie zákona o cestnej premávke - dopravných značiek z neho vyplývajúcich spravidla automaticky dostáva pokutu. Organizácia za takéto konanie síce môže dostať pokutu a až zákaz činnosti, ale na Slovenku to nie je obvyklé. Zajtra na komisii dopravy dám podnet na začatie správneho konania voči príslušnej organizácii.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Technic sa nedá naučiť. Ako sa učiteľ stal dizajnérom Lega

Nevyštudoval techniku ani dizajn. Napriek tomu sa stal jedným z jedenástich dizajnérov Lego Technic. Len vďaka tomu, že si rád z lega skladal veci, na ktoré nemal návod.

SVET

Výbuchy po futbalovom zápase v Istanbule zabili 29 ľudí

K explóziám došlo hodinu po zápase medzi Besiktasom a Bursasporom.

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami sú Blanár a Žiga.


Už ste čítali?