Cez tunel Sitina sa do Dúbravky nedostanete

Autor: Jozef Drahovský | 25.6.2007 o 0:30 | Karma článku: 13,32 | Prečítané:  10754x

Dnes mi viacero ľudí telefonovalo, že za tunelom Sitina sa nedá odbočiť do Dúbravky a je tam riadny chaos. Neveril som, lebo viem, že k otvoreniu tunela Sitina sa pripravovalo aj odbočenie z diaľnice na Stupava - Lamač – Dúbravka a následne aj križovatka Rázsochy – Patrónka - Dúbravka. Keďže telefonát nebol jeden, zašiel som sa tam pozrieť a musím im dať za pravdu. Chaos ako sa na Bratislavu patrí.


Obr. 1. Riadne dopravne značenie sa tunelom Sitina informuje vodičov o výjazde z diaľnice na smer Stupava - Lamač - Dúbravka. Prosím ospravedlňte zhoršenú kvalitu obrázkov 1,2,3. Sú to snímky z videa za zhoršených svetelných podmienok.


Obr. 2. V mieste odbočenia je dopravné značenie zopakované. Vpravo je smer Stupava - Lamač - Dúbravka. Všimnite si úplne vpravo, že opúšťate diaľnicu a tým aj územie Národnej diaľničnej spoločnosti, a.s.


Obr. 3. Pred ďalším dopravným značením sa tvoria dva prúdy vozidiel. Z dôvodu že na dopravnom značení je preškrtnutá odbočka, zašiel som k tomuto miestu aj s fotoaparátom oblečený do reflexnej vesty.


Obr. 4. Je to iste čo obr. 3. ale nie z kamery, ale fotografované za použitia blesku. Smer Stupava - Lamač - Dúbravka je preškrtnutý a dá sa pokračovať len na Brno - Malacky - Lamač. Znovu Lamač ???


Obr. 5. Dopravná značka D53 informuje, že pruh odbočujúci vpravo je uzatvorený a rovno sa dostanete na parkovisko.


Obr. 6. O niekoľko metrov je odbočovací pruh uzatvorený a dá sa pokračovať len rovno.


Obr. 7. Znova je informácia o ceste na Lamač oboma smermi.


Obr. 8. Ďalšia tabula s informáciu Lamač. Lenže toto je cesta na Lamač a nie na Lamač. Zdá sa vám, že opakujem slovo toho istého významu. Nie neopakujem! Prvé slovo Lamač je názov čerpacej stanice a druhé slovo Lamač je mestská časť. Kam vodiči vlastne chcú ísť keď nemôžu ísť do dúbravky?  Hovoríte do Lamača? áno veď aj idú. Pozrite si nasledujúce video. Inak ten kto navrhol pomenovať čerpaciu stanicu rovnako ako mestskú časť na ktorú je robené smerovanie dopravy je idiot a ďalší čo to schválili sú ešte väčší ...


Obr. 9. Video - aká je skutočnosť.
Najprv vidíte odbočku z diaľnice Dúbravka, kde väčšina vozidiel odbočuje. Potom vidieť ako vozidlá ďalej odbočiť nemôžu z dôvodu uzavretej odbočky. Následne všetci pokračujú na Lamač na benzínovú pumpu rovnakého názvu, ktorá je ihneď preplnená. Jedinou možnosťou je vrátiť sa na diaľnicu a pokračovať až na odbočku do Devínskej Novej Vsi a odtiaľ ísť do Dúbravky z druhej strany. Lenže tam je už dlhá kolóna v ktorej sa posúvajú vozidlá pomalšie než peši.


Obr. 10. Prečo vlastne nie je odbočka do Dúbravky spojazdnená? Neviem!  Prešiel som sa po celej odbočke a všetko je nachystané.


Obr. 11. Nachystaná je aj radenie pred ďalšou križovatkou.


Obr. 12. Aj odbočenie do Dúbravky je vyznačené.


Obr. 13. Jednoducho je všetko hotové, len nie je odstránené prenosné dopravne značenie. Prenosné dopravné značenie, ktoré mala pod kontrolou NDS, a.s. sa v nedeľu doobeda pri uvádzaní tunela do prevádzky dalo do poriadku. Bohužiaľ dopravné značenie ktoré patrí pod magistrát ostalo bez zmeny. Zrejme predstavitelia magistrátu nevedia o tom, že tunel Sitina bol dnes otvorený pre automobilovú dopravu a zrejme by sa im to zišlo oznámiť. Podľa všetkého pán primátor, ktorý sa zúčastnil slávnostného otvárania tunela, to pred spolupracovníkmi zatajil.


Obr. 14. Keď ste sa dočítali až sem a čakáte nejakú hádanku tak je tu. Má vodič, idúci týmto úsekom prednosť alebo nie? Ak chcete povedať, že prenosné dopravné značenie má prednosť pred trvalým značením, tak máte pravdu. Keď budete tvrdiť, že obe značky sú rovnaké a takáto úprava je nevýznamná,  aj vtedy máte pravdu. Ale keď budete tvrdiť, že musíte dať prednosť, tak pravdu nemáte! Pozrite si nasledujúci obrázok.


Obr. 15. Zdá sa vám, že vidíte odrazu daj prednosť v jazde a hlavná cesta a obe sú prenosne dopravné značky? Potom vidíte správne. Nielen vy sa čudujete ale čudujú sa všetci vodiči a navzájom si dávajú prednosť a vytrubujú. Keď som si križovatku prešiel peši tak viem, že trojuholník vľavo nie je určený pre vás ale vozidlám idúcim zľava. Vy máte namiesto trojuholníka daj prednosť v jazde dopravnú značku hlavná cesta. Ďalší trojuholník vpravo, podľa ktorého máte dať prednosť máte ignorovať lebo je preškrtnutý.

Záver:
Toľko sa všetci pripravoval na otvorenie tunela Sitina, až na jeho otvorenie zabudli. Požiadal som operátora Národnej Diaľničnej Spoločnosti, aby rozsvietil na informačných tabuliach text s informáciou pre vodiči, ktorí chcú ísť do dúbravky aby odbočili z diaľnice už na konci mosta Lafranconi. Ďalej som zavolal do radia Expres aby túto informáciu dali aj do vysielania dopravného servisu, ale neuverili mi. Veru tažko niečo také uveriť.

Pozor zmena:

Do Dúbravky už odbočíte aj za tunelom Sitina

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Advokátov, o ktorých polícia nevedela, mal Kočner viac

Šabík ku kauze motákov vypovedal len nedávno.

Dobré ráno

Dobré ráno: Čo sa vám stane, keď sa kamarátite s Kočnerom

Bývalý generálny prokurátor čelí ešte aj disciplinárnemu konaniu.

Fico si na rehabilitáciu vybral kaštieľ s nejasným pozadím

Bývalý premiér po dlhom čase naznačil, kde v súčasnosti býva.


Už ste čítali?