Do Dúbravky už odbočíte aj za tunelom Sitina

Autor: Jozef Drahovský | 25.6.2007 o 23:08 | Karma článku: 12,38 | Prečítané:  6752x

V priebehu dnešného dňa došlo k mnohým aktivitám a následným zmenám. Ich výsledkom je otvorenie odbočky na Dúbravku v dnešných poobedných hodinách. Preto dnes večer už nie sú dopravné zápchy a doprava je plynulá.

Pritom stačilo tak málo, načas otvoriť odbočku na Dúbravku a križovatku Rázsochy - Patrónka - Dúbravka. Viem, že dnes sa v tom angažovalo Rádio Expres, Národná diaľničná spoločnosť a magistrát Hlavného mesta SR Bratislava. Podľa doterajších informácii odbočka nebola včas spojazdnená, lebo údajne krajský úrad nevydal súhlas na užívanie uvedenej križovatky.
 


Obr. 1. Keď chcete odbočiť do Dúbravky tak treba opustiť diaľnicu v súlade so značením na najbližšom výjazde vpravo. Ak chcete ísť do Lamača z juhu, tak si nevšímajte tabule Lamača trojjediného, ale odbočte ako na Dúbravku. Ak chcete ísť do Lamača okľukou zo severu tak pokračujte rovno. To isté platí pre trasu na Devínsku Novú ves a Záhorskú Bystricu po nasledujúci exit. Ak chcete ísť po diaľnici do Stupavy  tak neodbočujte ako informuje značka, ale pokračujte v jazde rovno na Brno a Malacky.


Obr. 2. Tu platí to isté čo pri predchádzajúcom obrázku.


Obr. 3. Ak chcete ísť do Dúbravky tak teraz už môžete. Preškrtnutie šípky na odbočenie je už preč a preč je aj prenosné dopravné značenie brániace odbočiť na Dúbravku a Lamač. Keď chcete ísť do Lamača z juhu tak odbočte vpravo, ak chcete ísť do Lamača okľukou zo severu tak pokračujte rovno. Ak chcete isť na parkovisko Lamač, tak treba odbočiť vpravo hneď za odbočkou na Dúbravku.  


Obr. 4. Odbočka na Dúbravku a Lamač z juhu už funguje. Ihneď za touto odbočkou pri smere rovno je odbočka na benzínovú pumpu s parkoviskom, ktoré tiež má názov Lamač. V prípade, že do Lamača chcete ísť okľukou zo severu tak pokračujte rovno.


Obr.5.  Ak sa vám zdá, že odbočenie na Dúbravku je komplikované, musím povedať, že už nie je. Na videu si môžete pozrieť celú trasu od okamihu opustenia tunela Sitina až po zastavenie na semaforoch križovatky Rázsochy - Patrónka - Dúbravka.

 

Záver:
Odbočenie na Dúbravku a Lamač z juhu už funguje a kolóny sa nevytvárajú, čo určite poteší všetkých vodičov. Zišlo by sa ešte dať do poriadku označovanie výjazdov z diaľnice. Najlepšie je označenie EXIT a kilometrové číslo, v prípade, že je treba aj s desatinným miestom. V praxi sa osvedčilo označovanie odbočiek tak, že každá má svoj jedinečný názov a nie viac krát použiť rovnaké slovo Lamač. Ak je to nutné môže byť Lamač juh, Lamač sever. Tento spôsob je potom zrozumiteľný aj v mapách aj v GPS. Návestia pred odbočkami musia byť zrozumiteľné a jednoznačné. Najlepšie si ich tvorbu odskúšate tak, že niekoho cudzieho navigujete cez telefón. Predstavte si, že je pred dopravnými značkami na obr. 1. a poviete mu chod na Lamač! Čo myslíte, bude jednoznačne vedieť ktorú značku má poslúchnuť?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Potrebovali ísť k blízkym a nepustili ich. Neboli privilegovaní ako Kollár

Nemocnice väčšinou púšťajú príbuzných k zomierajúcim.

Stĺpček Petra Schutza

Návštevy Kollára v nemocnici volajú po demisii

V druhom slede kandidátov na politický koniec sa tlačia glosátori.

Minúta po minúte: Situácia v Česku sa zlepšuje

Celkovo sa na Slovensku koronavírusom nakazilo viac ako 103-tisíc ľudí.


Už ste čítali?