Bratislava Pečňa 2000m

Autor: Jozef Drahovský | 30.6.2007 o 9:08 | Karma článku: 8,44 | Prečítané:  3311x

Dostal som hádanku: kde je výjazd z diaľnice označený Bratislava Pečňa? Dopravnú značku D33 (návesť pred križovatkou) s nápisom BRATISLAVA - PEČŇA 2000m majú možnosť vodiči vidieť na diaľnici D1 v Bratislave v smere z Prístavného mosta na Most Lafranconi.

Odpoveď som nepoznal. Nepoznali ju ani spolujazdci a ani kolegovia. Keďže po 2000 metroch nie je ani jeden výjazd z diaľnice tak som odhadoval, že sa niekto v označení netrafil. Na žiadnej ďalšej tabuli som si názov Pečňa nevšimol. Zaujímavé, že názov Pečňa sa nevyskytuje ani v mapách, ako je zoznam, atlas, supernavigator. Bohužiaľ ani rodení Bratislavčania mi nevedeli poradiť s označením Pečňa.

Odrazu prišla informácia z médií, že vyrúbali Pečiansky les. Tu začína riešenie hádanky. Cez google (nie počas jazdy) som našiel v diskusiách investorov, ďalšie informácie. Investori sa pýtali ako by mohli v Pečianskom lese stavať, navyše tam zverejnili aj nákres uvedeného územia. Zistil som, že označenie Pečňa patri investičnej zóne „juhozápad, tzv. IV. kvadrant medzi Petržalkou a rakúskou obcou Berg. Určené na vybudovanie reprezentačných priestorov cestovného ruchu, novej diplomatickej štvrte, multifunkčných budov, úradov a obchodov. Zdroj: Magistrát Bratislavy„

Lenže výjazd z diaľnice o 2000m nie je. Taktiež nie je ďalšie smerovanie s týmto názvom. Po 2000m začína na ľavej strane dnes  vyrúbaný Pečiansky les. Je to v mieste kde sa v ôsmich pruhoch spája diaľnica D1 a D2. Možno, že takto pomenovali diaľničnú križovatku a možno, že informujú o lokalite, lenže pre lokalitu by mali použiť inú značku, napríklad D33 (iný názov). Asi až čas ukáže informačný význam uvedenej značky. Momentálne je jej význam pre vodičov blízky nule.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Potrebovali ísť k blízkym a nepustili ich. Neboli privilegovaní ako Kollár

Nemocnice väčšinou púšťajú príbuzných k zomierajúcim.

Stĺpček Petra Schutza

Návštevy Kollára v nemocnici volajú po demisii

V druhom slede kandidátov na politický koniec sa tlačia glosátori.

Minúta po minúte: Situácia v Česku sa zlepšuje

Celkovo sa na Slovensku koronavírusom nakazilo viac ako 103-tisíc ľudí.


Už ste čítali?