Dopravný kolaps na Karloveskej alebo seriál A je to po Bratislavsky

Autor: Jozef Drahovský | 3.7.2007 o 10:55 | Karma článku: 13,50 | Prečítané:  6763x

Dnes ráno počas prázdnin a po spustení tunela Sitina sa vytvorila na Karloveskej ulici a Devínskej ceste mimoriadne rozsiahla dopravná zápcha, ktorá bola väčšia než bývala pred spojazdnením tunela počas školského roku. Prečo?

Poznáte televízny seriál A je to postavičky Pat a Mat, ktorí keď hocičo robia tak to končí zväčša úplne inak, než ako si to predstavovali. Presne takto isto vyznieva plánovanie dopravných zmien v Bratislave!  Kto sú tie postavičky Pat a Mat v Bratislave?  Bohužiaľ nie sú len dvaja, je ich viac a ich vyčíňanie je o to väčšie.

Včera vznikla dopravná zápcha na výjazde z Dúbravky na diaľnicu a Patrónku, taktiež z diaľnice a na Patrónku.  Informáciu som priniesol včera a dnes nadránom navrhol riešenie.

Vodiči z Dúbravky, a Devínskej novej Vsi sa poučili, že ráno nemôžu ísť na diaľnicu, lebo z dvoch pruhov o rýchlosti 60 km/hod spravili len jeden o rýchlosti 40 km/hod a ešte blokovaný vozidlami odbočujúcimi na semafore. Preto sa dnes ráno na Karloveskú ulicu nahrnulo oveľa väčšie množstvo áut ako je bežné.

Lenže Botanickú ulicu sa rozhodli práve od dnes rozširovať o ďalší jazdný pruh. Dopravné značenie spravilo z dvoch jazdných pruhov 60 km/hod jeden o 40 km / hod.  Kombinácia týchto dvoch krokov spôsobila dnešný ranný dopravný kolaps.

Prečo som hovoril o seriáli A je to?  Lebo dna 26.6.2007 schválila dopravná komisia na Magistráte rozširovanie Botanickej ulice. Vydala pokyn aby dnes ráno bolo rozmiestnené dopravné značenie a začali práce. Lenže niečo zaškrípalo a akcia sa nezačína dnes. Bohužiaľ firme ktorá podľa plánu rozmiestnila schválené dopravné značenie, to zabudli oznámiť.

Vážený Pat a Mat keď nabudúce budete plánovať obmedzenie dopravy z dôvodu dobrej veci (výstavba ďalšieho jazdného pruhu) rozmýšľajte a neobmedzte odrazu všetky cesty z danej lokality, tak ako v tomto prípade!


Obr. 1. Dopravná zápcha na Karloveskej bola ďaleko ďaleko za predajnou Billa.


Obr. 2. Miesto zúženia na Botanickej ulici. Zdá sa vám že tam nikto nepracuje? Áno máte pravdu.


Obr. 3. Tu sa mal o začať zúžením chodníka a vytvorením tretieho jazdného pruh.


Obr. 4. Inak aj o samotný spôsob zlúčenia dvoch jazdných pruhov do jedného nie je šťastne zvolený a znižuje prejazdňosť. Jeden jazdný pruh mal byť už dlhší čas pred križovatkou a nie aby vznikal až v križovatke!


Obr. 5. Počas fotenia dorazil pokyn k odstráneniu prenosného dopravného značenie. Na jeho odstránenie boli povolaný dvaja robotníci. Odstraňovali ho šikovne, lenže nešlo o profesionálov z hľadiska dopravy a nemal im kto poradiť. Dopravné značenie začali odstraňovať od začiatku a tak sa vystavili ohrozeniu od prichádzajúcich vozidiel.


Obr. 6. Dopravné značenia sa musí odstraňovať od konca a inštalovať od začiatku aby po cely čas boli vodiči informovaný už prvou dopravnou značkou o prekážke a práci na ceste a pracovníci chránení.


Obr. 7. Prenosné dopravné značenie bolo do 5 minút na chodníku a  keď sa skutočne začne pracovať, je ho možné znova použiť. Oba jazdne pruhy sa pohli, ale rozpustenie niekoľko kilometrových kolón bude niečo trvať.

 

Záver:

Vážený Pat a Mat keď nabudúce budete plánovať obmedzenie dopravy z dôvodu dobrej veci (výstavba ďalšieho jazdného pruhu) rozmýšľajte a neobmedzte odrazu všetky cesty z danej lokality, tak ako v tomto prípade!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Potrebovali ísť k blízkym a nepustili ich. Neboli privilegovaní ako Kollár

Nemocnice väčšinou púšťajú príbuzných k zomierajúcim.

Stĺpček Petra Schutza

Návštevy Kollára v nemocnici volajú po demisii

V druhom slede kandidátov na politický koniec sa tlačia glosátori.

Minúta po minúte: Situácia v Česku sa zlepšuje

Celkovo sa na Slovensku koronavírusom nakazilo viac ako 103-tisíc ľudí.


Už ste čítali?