Keď ostatné autá pripadajú ako hračky

Autor: Jozef Drahovský | 8.7.2007 o 22:08 | Karma článku: 13,88 | Prečítané:  4050x

Ak dáte veľké terénne auto do rúk neskúsenému vodičovi, prosím vás upozornite ho, že tie malé vozidlá okolo nie sú hračky a tiež, že poverení pracovníci pre riadenie dopravy, nie sú bábiky na zrážanie.

Obr. 1. Ceľkový pohľadObr. 1. Ceľkový pohľad

V piatok na Prístavnej ulici rekonštruovali križovatku. Na polovicu cesty dávali nový asfalt a druhou polovicou púšťali vozidlá striedavo raz jedným a potom druhým smerom. Dopravu riadili dvaja  pracovníci v reflexnom oblečení za pomoci zastavovacích terčov. V čase dopravnej špičky sa tam tvorili kolóny, ale poobede to bolo kľudnejšie. Prichádzal som od Prístavného mosta a dostal pokyn na jazdu, tak ako aj vozidlá predomnou. V protismere stáli dve obyčajné vozidlá a pri nich bol druhý pracovník riadiaci dopravu. Odrazu prihrmelo terénne auto, obehlo stojace vozidlá. Ignorovalo pracovníka so zastavovacím terčom, ten našťastie stihol uskočiť a terénne auto sa vrútilo do križovatky. Lenže ďalej ísť nemohlo, respektíve iba za cenu čelnej zrážky. Zrejme až vtedy si vodička uvedomila, že to čo ju zastavovalo nebola hračka, taktiež hračkou neboli vozidlá čakajúce v rade, kam sa mala zaradiť. Po chvíli zdesenia a neplánovaného zablokovania križovatky sa vodiči predomnou uhli do odbočky a umožnili terénnemu autu posunúť sa o kúsok vpred, tak aby došlo k uvoľneniu križovatky.


Obr. 2. Zľava: obyčajné stojace autá (vidieť len strechu), pracovník riadiaci dopravu a veľké terénne auto v križovatke. Za nim je vidieť kúsok z červeného vozidla s ktorým sa pred chvíľou takmer zrazilo a časť vozidla o dve autá predomnou, ako sa tlačí k pravému okraju aby došlo k uvoľneniu križovatky.

Záver:

Nie je dobra kombinácia veľké auto a ...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Potrebovali ísť k blízkym a nepustili ich. Neboli privilegovaní ako Kollár

Nemocnice väčšinou púšťajú príbuzných k zomierajúcim.

Stĺpček Petra Schutza

Návštevy Kollára v nemocnici volajú po demisii

V druhom slede kandidátov na politický koniec sa tlačia glosátori.

Minúta po minúte: Situácia v Česku sa zlepšuje

Celkovo sa na Slovensku koronavírusom nakazilo viac ako 103-tisíc ľudí.


Už ste čítali?