Prečo ten vodič tak riskoval?

Autor: Jozef Drahovský | 16.7.2007 o 0:08 | Karma článku: 10,38 | Prečítané:  4124x

Pri výjazde z diaľnice na Patrónku som takmer mal kolíziu, tak isto ako vozidlo predomňou s vozidlom idúcim z benzínovej pumpy Lamač. Natíska sa mi otázka prečo ten vodič tak riskoval a išiel cez plné čiary vrátane vyšrafovanej časti oddeľujúcej jazdné pruhy. Pre neznalých uvádzam, že nemám na mysli benzínovú pumpu Lamač o ktorej som písal dávnejšie ale tú benzínovú pumpu Lamač o ktorej som písal nedávno...

Pozrite si nasledujúce fotografie z kamery vo vozidle a skúste sa zamyslieť prečo ten vodič tak riskoval. Veď keby vystrčil prednú časť vozidla vo chvíli, keď by prichádzalo vozidlo a nehoda je takmer istá. Našťastie vodič vozidla predomňou si vozidlo vytŕčajúce poza betónových zábran všimol, pribrzdil a uhol sa čo najviac vľavo.


Obr. 1. Vidieť vytŕčajúce vozidlo a vodič predomňou brzdí.


Obr. 2. Vodič predomňou ide takmer ľavým kolesom po bielej čiare aby si vytvoril dostatočnú medzeru od vozidla vpravo.


Obr. 3. Tu zreteľne vidieť, že vodič prešiel z pravého pruhu - výjazd z benzínovej pumpy na cez stredný oddeľovací pás a má v úmysle prejsť krížom cez odbočovací pruh a ďalší oddeľovací pás až na diaľnicu.


Obr. 4. Stále nie je jasné, prečo vodič vychádzajúci s diaľničnej benzínovej pumpy sa takto všemožne snaží i za cenu ohrozenia bezpečnosti svojej i ostatných účastníkov cestnej premávky, dostať sa naspať na diaľnicu.


Obr. 5. Toto je pohľad z výjazdu z umývacej linky na benzínovej pumpe. Tu je jednoznačne vidieť všetky dopravné značky, vrátene prikázaného smeru vpravo.


Obr. 6. Detail z predchádzajúceho obrázku.

Namiesto záveru otázka:
Prečo ten vodič tak riskoval a išiel cez plné čiary vrátane vyšrafovanej časti oddeľujúcej jazdné pruhy?

Správna odpoveď z diskusie, ktorú vyhodnotím ako najvýstižnejšiu, bude odmenená 100 Sk netto prevodom na účet v SK.


23.7.2007 10:30 Vyhodnotenie

Väčšina odpovedí bola správna. Niektoré ma značne pobavili a za najvýstižnejšiu považujem nasledujúcu odpoveď:

Chcel ist do ziliny a nie do centra, a kedze nie je domaci a riadil sa znackami o smeroch, tak sa rozhodol neriadit sa znackami prikazovymi. Dospel zrejme k celkom rozumnemu zaveru, ze bludit centrom je vacsie riziko ako porusit jeden prikaz. Riesenie je celkom jednoduche a v cudzine casto praktizovane. Na cestu z tej strany odkial ide on, teda pumpy, sa da napis zilina so sipkou rovno.... aby si uvedomil ze bude mat sancu ist aj tade na tu zilinu.....
www.powerplaymanager - 16.07.2007 09:29

Jediné na čo chcem upozorniť je to, že "Dospel zrejme k celkom rozumnému záveru" ale veľmi nebezpečnému! Nebezpečnejšie si viem predstaviť iba cúvanie z benzínovej pumpy naspäť na diaľnicu. Sľúbená odmena bude poslaná ihneď po oznámení čísla účtu od víťaza.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Potrebovali ísť k blízkym a nepustili ich. Neboli privilegovaní ako Kollár

Nemocnice väčšinou púšťajú príbuzných k zomierajúcim.

Návštevy Kollára v nemocnici volajú po demisii

V druhom slede kandidátov na politický koniec sa tlačia glosátori.


Už ste čítali?