Keď sa zabudne na niektoré obmedzenia

Autor: Jozef Drahovský | 18.7.2007 o 10:35 | Karma článku: 8,38 | Prečítané:  2797x

Na diaľnici D1 v úseku Bratislava Triblavina vymieňali asfaltový koberec. Vymenilo ho a všetky značku odložili až do trávnatého pásu a otočené rovnobežne, aby vodičov neplietli. Bohužiaľ nie všetky. Takmer na konci úseku zostala dvojica značiek obmedzujúcich rýchlosť na 80 km/hod.

Snímok z kamery, umiestnenej v strede vozidla pod spätným zrkadlom. (ráno 17.7.2007)Snímok z kamery, umiestnenej v strede vozidla pod spätným zrkadlom. (ráno 17.7.2007)

Vodiči tam spomalia, lebo očakávajú nejakú prekážku. Keď zistia že tam žiadna nie je tak opätovne pridajú na obvyklých 130 km/hod. Čo sa týka pokiaľ uvedené obmedzenie platí, tak sú na to tri výklady. Prvý: platí až po odbočku na Senec t.j. najbližšiu diaľničnú križovatku. Druhý: platí len po odpočívadlo Triblavina, čo je niekoľko 100 metrov, nakoľko aj takáto odbočka sa považuje za križovatku, lebo po praktickej stránke mohol odpočívadle odpočívať niekto ešte z čias keď obmedzenie nebolo a pri výjazde o zmene nevie. Značka obmedzenie rýchlosti nie je až tak problematická, ako by bolo nevedieť o značke obojsmerná premávka. Tretí výklad: obmedzenie neplatí vôbec lebo ide o zmätočné dopravné značenie, lenže to je schopný vodič vyhodnotiť až keď úsekom prejde.


Doplnené 23.7.2007 10:15

Zabudnuté dopravné značenie je už odstránené.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Potrebovali ísť k blízkym a nepustili ich. Neboli privilegovaní ako Kollár

Nemocnice väčšinou púšťajú príbuzných k zomierajúcim.

Stĺpček Petra Schutza

Návštevy Kollára v nemocnici volajú po demisii

V druhom slede kandidátov na politický koniec sa tlačia glosátori.

Minúta po minúte: Situácia v Česku sa zlepšuje

Celkovo sa na Slovensku koronavírusom nakazilo viac ako 103-tisíc ľudí.


Už ste čítali?