Na diaľnici Trnava - Bratislava pribudlo nové dopravné značenie (2)

Autor: Jozef Drahovský | 14.8.2007 o 0:21 | Karma článku: 11,60 | Prečítané:  4771x

V súvislosti s článkom Kamióny nesmú predbiehať alebo jazdiť v ľavom pruhu? upozorňujem na zaujímavú zmenu dopravného značenie na diaľnici Trnava - Bratislava.

Obr. 1. Dopravné značenie tesne pred ZelenčomObr. 1. Dopravné značenie tesne pred Zelenčom

Kúsok za Trnavou v smere do Bratislavy začína obmedzenie vo forme zákazu predbiehania pre nákladné vozidla. Je to realizované dopravnou značkou B26a zákaz predbiehania pre nákladne vozidlá nad 3,5 tony. Lenže má to malý háčik v tom, že keď je diaľnica plná, idú nákladne vozidla aj v ľavom pruhu. Môžu si to dovoliť preto lebo súbežná jazda sa nepovažuje za predbiehanie.

Včera, som si všimol novu značku D51b obmedzenia v jazdných pruhoch, ktorá tento problém môže vyriešiť, lenže v ľavom jazdnom pruhu je namaľovaná znova značka B26a zákaz predchádzania pre nákladné vozidlá.

Záver:
Ani druhý pokus sa nepodaril, počkáme si ako dopadne tretí pokus. Na značku D51b obmedzenia v jazdných pruhoch, je potrebné v ľavom jazdnom pruhu, namaľovať značku B5 (zákaz jazdy nákladným vozidlom) a nie B26a14.08.2007 14:45 Doplnené

Problém s kamiónmi jazdiacimi v ľavom jazdnom pruhu máme nielen na Slovensku ale majú ich a aj v Dubaji. Lenže na rozdiel od Slovenska, vedia to vyriešiť na prvý raz. Dôkazom toho sú aj fotografie, ktoré spravil a poslal Fero z Dubaja.Obr. 2.  Zákaz jazdy v ľavom jazdnom pruhu pre nákladne vozidlá  na autostráde v Dubaji.Obr. 3. Zákaz jazdy v ľavom a strednom pruhu pre nákladne vozidlá na autostráde v Dubaji. Všimnite si, že vysokonepätové stĺpy máme takmer rovnaké, ale logiku zákazov máme bohužiaľ úplne inú.

Ďakujem Ferovi z Dubaja za poskytnuté fotografie, ktoré môžu poslúžiť ako zdôvodnenie služobnej cesty pre zodpovedných pracovníkov do Dubaja, s cieľom oboznámiť sa, ako sa má riešiť zákaz jazdy nákladných vozidiel v určitých jazdných pruhoch.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Advokátov, o ktorých polícia nevedela, mal Kočner viac

Šabík ku kauze motákov vypovedal len nedávno.

Dobré ráno

Dobré ráno: Čo sa vám stane, keď sa kamarátite s Kočnerom

Bývalý generálny prokurátor čelí ešte aj disciplinárnemu konaniu.

Fico si na rehabilitáciu vybral kaštieľ s nejasným pozadím

Bývalý premiér po dlhom čase naznačil, kde v súčasnosti býva.


Už ste čítali?