Utajený návrh zákona o premávke na pozemných komunikáciách

Autor: Jozef Drahovský | 26.8.2007 o 23:45 | Karma článku: 12,09 | Prečítané:  7077x

Podľa došlých e-mailov si viacero čitateľov všimlo, že v poslednom období som písal o doprave podstatne menej než inokedy. Je to z dvoch dôvodov. Prvý je osobný a celkom bežný - mal som dovolenku. Druhý je iný, je to mierené znechutenie.

 www.minv.sk

Požiadal som Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky o kontakt na pracovnú skupiny pripravujúcu nový zákon o premávke na pozemných komunikáciách vrátane vykonávajúcej vyhlášky. Mojim cieľom bolo poskytnutie niekoľko desiatok návrhov. Časť bola zameraná na odstránenie existujúcich chýb v predpisoch a časť na ich vylepšenie. Bohužiaľ odpoveď Prezídia policajného zboru, odboru dopravnej polície bola strohá:

Upovedomujeme Vás, že Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky pripravuje nový zákon o premávke na pozemných komunikáciách. Uvedený materiál bude verejnosti prístupný po jeho predložení na pripomienkové konanie na internetovej stránke Ministerstva vnútra Slovenskej republiky. Po sprístupnení uvedeného materiálu je možné pripomienky a podnety k návrhu zákona zaslať na adresu Ministerstva vnútra Slovenskej republiky.

                                                                                                                  R i a d i t e ľ

Jedine čo mi zostáva je čakať. Ideálny spôsob čakania je dovolenka. Počas prvej časti dovolenky som sa okrem relaxu venoval aj ekonomike a písal o nej aj na blog, ale druhu časť dovolenky som sa venoval len relaxu a naberaniu síl. Jediným vyrušením bol telefonát, že sa konala tlačová konferencia ministra vnútra R. Kaliňáka, prezidenta PZ J. Packu a viceprezidenta PZ S. Jankoviča, pri príležitosti predstavenia návrh nového zákona o premávke na pozemných komunikáciách a čo si myslím o ich návrhoch...

Dnes po návrate z dovolenky som začal hľadať text zákona a vyhlášky, ale bezvýsledne. Nie je na stránke MVSR a ani inde kde by sa mohol očakávať. Jedine k čomu som sa dostal je video/audio záznam z uvedenej tlačovej konferencie a niekoľko rozporuplných článkov v novinách, pričom sa mieša zákon o premávke na pozemných komunikáciách s cestným zákonom. Ono tieto zákony si navzájom pomýlia aj skúsenejší odborníci ako novinári, ale fakt zostáva, že text návrh nového zákona o premávke na pozemných komunikáciách a vykonávajúcej vyhlášky je ešte stále utajený.

Doplnené 28.8.2007 16:00

Text návrhu zákona nie je utajený a bol publikovaný pre novinárov na uvedenej tlačovej konferencii a.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Petra Schutza

Vzťahový nadštandard Slovenska a Česka čakajú vážne strestesty

Obnovenie virtuality hranice je isteže fajn a krásne.

Advokátov, o ktorých polícia nevedela, mal Kočner viac

Šabík ku kauze motákov vypovedal len nedávno.


Už ste čítali?