Návrh zákona o premávke na pozemných komunikáciách

Autor: Jozef Drahovský | 28.8.2007 o 15:48 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  3920x

Po publikovaní predchádzajúceho článku Utajený návrh zákona o premávke na pozemných komunikáciách mi bol doručený návrh uvedeného zákona, vrátane dôvodovej správy, priamo od hovorkyne Prezídia Policajného Zboru.

 www.minv.sk

Zatiaľ som uvedený návrh len zbežné prezrel a je zrejme, že ide o návrh nového zákona a nie o novelizáciu starého. Samozrejme, že si ho preštudujem do detailu.

Z dôvodu, že nielen novinári majú chaos okolo množstva predpisov pre dopravu, tak najprv napíšem článok, ktorý bude niečo ako inventúra momentálne platných predpisov. Potom si dovolím okomentovať najdôležitejšie body návrhu nového zákona, o premávke na pozemných komunikáciách, ktoré odzneli na tlačovej konferencii a následne, teraz už viem, že vo viacerých článkoch, sa budem venovať návrhu zákona detailne, vrátane prípadných návrhov na jeho vylepšenie.

Záverom chcem poďakovať Prezídiu Policajného Zboru za promptnú reakciu.

Doplnené 30.8.2007


Obr. 1. Pracovná verzia návrhu zákona o premávke na pozemných komunikáciách, podmienkach vedenia vozidiel a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Tento materiál dostali novinári na spomínanej tlačovej konferencii a následne aj ja. Obsahuje 116 strán textu. Momentálne je vo medzirezortnom vnútrorezortnom pripomienkovaní. Po skončení medzirezortného vnútrorezortného pripomienkového konania a zapracovaní pripomienok sa stane návrhom tento raz už nepracovným pre medzirezortné pripomienkové konanie a bude verejne prezentovaný. Osobne odhadujem, že do NRSR pôjde až po ďalšom kole pripomienok.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Petra Schutza

Vzťahový nadštandard Slovenska a Česka čakajú vážne strestesty

Obnovenie virtuality hranice je isteže fajn a krásne.

Advokátov, o ktorých polícia nevedela, mal Kočner viac

Šabík ku kauze motákov vypovedal len nedávno.


Už ste čítali?