Pochvala za použitie adekvátnej dopravnej značky

Autor: Jozef Drahovský | 4.9.2007 o 16:18 | Karma článku: 11,47 | Prečítané:  3369x

Dnes, medzi tunelom Sitina a mostom Lafranconi, som si všimol úplné novú dopravnú značku. Nie je nová len svojou výrobou, ale ide v histórii Slovenska o prvé použitie dopravnej značky, ktorá adekvátne informuje vodičov o tom, že vjazd na diaľnicu je bez pripojovacieho pruhu.

Iste si pamätáte článok   "Odfláknute dopravné značenie ohrozuje vodičov na diaľnici D2", kde som kritizoval životu nebezpečné dopravne značenie pri vjazde na diaľnicu. Práve preto ma dnešné zistenie veľmi potešilo.


Obr. 1. Príjazd na diaľnicu od Mlynskej doliny v Bratislave. Už z diaľky je vidieť modrú tabulu. Za štandardných okolnosti je tam pripojovací pruh, lenže teraz z dôvodu rekonštrukcie stredného pasu je doprava presmerovaná do pravého a odstavného pruhu, ktorý je v týchto miestach pripojovacím pruhom.


Obr. 2. Informačné dopravná značka, ktorá presne informuje o jazdných pruhoch. Vodič ktorý tadiaľ ide aj prvý raz, je dostatočne informovaný, že vjazd na diaľnicu je priamo do pravého jazdného pruhu bez pripojovacieho pruhu. Navyše je tam umiestnená aj dopravná značka STOP daj prednosť v jazde, kde vodič môže (aj je povinný) rozhliadnuť sa či môže v jazde bezpečne pokračovať.

Záver:
Ide o použitie informatívnej dopravnej značky D50c, ktorá sa v takomto prevedení doteraz na Slovensku nepoužívala. Nie, že by to bolo zakázané, alebo nedefinované, ale doteraz si nikto nedal námahu nakresliť ju podľa jazdných pruhov tak ako sú v skutočnosti. Preto hodnotím tento počin ako veľmi záslužný, ktorý má značný prínos k bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Potrebovali ísť k blízkym a nepustili ich. Neboli privilegovaní ako Kollár

Nemocnice väčšinou púšťajú príbuzných k zomierajúcim.

Stĺpček Petra Schutza

Návštevy Kollára v nemocnici volajú po demisii

V druhom slede kandidátov na politický koniec sa tlačia glosátori.

Minúta po minúte: Situácia v Česku sa zlepšuje

Celkovo sa na Slovensku koronavírusom nakazilo viac ako 103-tisíc ľudí.


Už ste čítali?