Otáčanie sa cez električkové priecestia

Autor: Jozef Drahovský | 23.9.2007 o 15:26 | Karma článku: 11,16 | Prečítané:  6692x

Odpoveď na otázku čitateľa.

Dobrý deň

Vaše články o problematike cestnej premávky sú skutočne dobré a pevne verím, že mnoho vodičov si na ne spomenie pri riadení motorového vozidla. Ja osobne tiež. Chcel by som Vám ale podložiť celkom zaujímavý námet na článok. So známymi sa už dlhú dobu nevieme dohodnúť na prechádzaní cez električkovú trať na miestach na to určených. Z diskusií s nimi a zo správania sa vodičov na týchto "priecestiach" mi vyplýva jedna smutná vec - v každej autoškole to učia inak. Už som zažil niekoľko kolíznych situácii (vrátane takmer čelnej zrážky) na týchto prechodoch. Nás v autoškole učili, že pri otáčaní sa cez el. trať sa držíme čo najviac naľavo, v iných prípadoch (odbočovanie, križovanie električkovej trate atď.) napravo (ale nie úplne, aby sa aj z opačnej strany mohli autá otáčať). Nemohli by ste mi, ako aj mnohým vodičom, ktorí čítajú Vaše články túto problematiku objasniť? Pri zavádzaní tejto teórie v praxi som sa totiž stretol s trúbením, prudkým brzdením a nervóznou gestikuláciou. S pozdravom

Vladimír


V predpisoch to nie je nikde ucelene napísane, ale z čiastkových ustanovení sa to dá poskladať. 1, Na ceste sa jazdí vpravo. 2, Dve vozidlá odbočujúce vľavo sa míňajú (nekrižujú si trasy). Z uvedeného vyplýva, že ak sa otáčajú cez električkové priecestie dve vozidlá tak si nekrižujú trasy a idú tak ako vás učili v autoškole.

Ak cez električkovú križovatku prechádzajú dve vozidla rovno, tak každé sa drží v svojom pruhu. Podľa obrázku.

Ak nie je dosť miesta pre 4 vozidla a zhodou okolnosti cesta s električkovými koľajami je hlavná tak najprv prejdú električky v oboch smeroch, potom sa otočia vozidla A,B a až potom môžu dôjsť do križovatky vozidlá C,D z vedľajšej cesty.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Potrebovali ísť k blízkym a nepustili ich. Neboli privilegovaní ako Kollár

Nemocnice väčšinou púšťajú príbuzných k zomierajúcim.

Stĺpček Petra Schutza

Návštevy Kollára v nemocnici volajú po demisii

V druhom slede kandidátov na politický koniec sa tlačia glosátori.

Minúta po minúte: Situácia v Česku sa zlepšuje

Celkovo sa na Slovensku koronavírusom nakazilo viac ako 103-tisíc ľudí.


Už ste čítali?