Ako sa tam tá ženská dostala?

Autor: Jozef Drahovský | 1.10.2007 o 10:03 | Karma článku: 13,11 | Prečítané:  11173x

Od čitateľa Petra mi prišla zaujímavá otázka s ešte zaujímavejšou fotografiou z mobilu. Čitateľ Peter stihol okrem manévru pri ktorom sa bezpečne vyhol neočakávanému protiidúcemu vozidlu, ešte aj situáciu odfotografovať.

Bohužiaľ väčšinou vodiči nepredpokladajú, že sa niekomu podarí isť v protismere štvorprúdovej cesty, kde sú protismery oddelené širokým trávnatým pásom a zostanú riadne zaskočení.

Odpovedať na otázku "ako sa tam tá ženská dostala" neviem. Možno išla z Baumaxu alebo benzínovej pumpy, prípade až z neďalekej križovatky. Ostatným radím, aby si pri odbočovaní všímali smer jazdy, lebo pri odbočení do protismeru nemusia mať šťastie, tak ako v tomto prípade, keď si vodič včas všimne neočakávané vozidlo v protismere, ale väčšinou to končí čelnou zrážkou.

Ak sa vám to náhodou stane, tak ihneď si zapnite svetlá a výstražné smerovky a keď vidíte v diaľke idúce rýchle vozidlo, ktorého vodič si vás zjavne nevšimol, tak prerušovane trúbte a blikajte diaľkovým svetlami. Je lepšie vyliezť na stredný pás a potom požiadať správcu komunikácie alebo políciu o pomoc, ako zažiť čelnú zrážku.


Obr. 1.  Nafotene mobilom na dvojprúdovke na Rožňavskej pred Baumaxom.
 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Tomáša Prokopčáka

Jedna zlá a dve dobré správy o novej vakcíne

Očkovanie je jeden z najúžasnejších objavov ľudstva.


Už ste čítali?