Už sa nedá odbočiť z Prístavného mosta na kruhový objazd

Autor: Jozef Drahovský | 6.10.2007 o 21:58 | Karma článku: 10,81 | Prečítané:  4365x

Z nepochopiteľného dôvodu je od včera znemožnené odbočenie na kruhový objazd pod Prístavným mostom pri jazde od Petržalskej strany Dunaja. Smerové tabule ešte navigujú vodičov po starom, ale keď vodiči odbočia z Prístavného mosta, tak sa na kruhový objazd bez porušenie predpisov nedostanú, ale musia pokračovať v jazde smerom na Slovnaft. Už dnes vodiči nechápavo krútili hlavami, ale v pondelok keď vodiči vo väčšej miere budú chcieť ísť do prace na Plynárenskú a Prístavnú ulicu a kamióny do prístavu, tak bude z toho poriadny chaos.


Obr. 1. Celková situácia v okolí Pístavného mosta v Bratislave, dokreslená do mapy z Google. Najjednoduchšie je ísť na Bajkalskú ulicu a v križovatke s Prievozskou sa otočiť o 180 stupňov. Je tam vyhradený jazdný pruh na otáčanie sa. Keď sa dostanete dole, tak jediná možnosť je pokračovať v jazde smerom na Slovnaft a na neďalekej benzínovej pumpe sa dá otočiť. V prípade veľkých kamiónov treba pokračovať až na križovatku s E575, tam odbočiť doľava a cez Gagarinovu sa vrátiť.


Obr. 2. Odbočka z Prístavného mosta smerom do mesta.


Obr. 3. Vodiči sú navigovaný do prístavu smerom rovno, ale od včera to nie je pravda.


Obr. 4. Ďalšia návesť už hovorí iba o Komárne a Slovnafte.


Obr. 5. Hoci doteraz sa dalo preradiť do ľavého jazdného pruhu, už odvčera sa nedá. Vodičom nezostáva nič iné ako pokračovať v jazde vo svojom jazdnom pruhu.


Obr. 6. Pravý jazdný pruh od prístavného mosta pokračuje len vpravo a hrubá, súvislá čiara znemožňuje  preradenie sa. Ľavý jazdný pruh pokračuje len rovno a pred stopkami sa rozdvojuje.


Obr. 7. Rozdvojenie  sa ľavého jazdného pruhu a odbočenie pravého jazdného pruhu vpravo.


Obr. 8. Za stopkami sa dá pokračovať vľavo na kruhový objazd a vpravo rovno na diaľnicu. Bohužiaľ túto možnosť majú len vozidlá idúce z prístavnej ulice a nie tie, ktoré zišli dole z diaľnice na konci Prístavného mosta.


Obr. 9. Vľavo na kruhový objazd tak ako doteraz, ale pribudla možnosť ísť rovno v dvoch jazdných pruhoch na diaľnicu. V diaľke vidíte značku hlavná cesta a vozidlá prichádzajúce od Slovnaftu vám majú dať prednosť.
VAROVANIE vodič autobusu a vodiči nákladných vozidiel vám prednosť dajú, lebo vás uvidia, ale vodič osobného auta, vás cez zábradlie nezbadá. Aby vodič osobného vozidla zbadal rýchle prichádzajúce vozidlo v pravom pruhu, musí značne vystrčiť predok vozidla, čo sa mu môže stať osudným. Toto riešenie dopravnej situácie hodnotím ako veľmi nebezpečné. Počas 15 minút som videl dve kolízie a to bola sobota. Na základe skúsenosti, ak nedôjde k zmene značenia, predpovedám prvú dopravnú nehodu v priebehu týždňa. Preto prosím vodičov, hoci pôjdu po hlavnej v pravom pruhu, nech na to pamätajú a pripravia sa na možnú kolíziu.

Dnešné video:
Väčšina vodičov rešpektovala plnú čaru, spomalila, takmer zastala a nechápavo krútila hlavami. Veľa z nich bolo takých, ktorí dali ľavú smerovku, ale keď ma zbadali v reflexnom oblečení s kamerou, prepli pravú smerovku a pokračovali v jazde k Slovnaftu.

 

Záver:
Netuším prečo sa vozidlám z Prístavného mosta znemožnilo preradenie na kruhový objazd. Možno je to zámer. Možno je to chyba správcu komunikácie. Možno je to len chyba firmy, ktorá realizovala vodorovné dopravné značenie, že zabudla dať z pravej strany súvislej čiary ešte jednu prerušovanú, aby vozidlá od Prístavného mosta sa mohli preradiť vľavo a pokračovať do prístavu a bizniscentier na Plynárenskej ulici.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Tomáša Prokopčáka

Jedna zlá a dve dobré správy o novej vakcíne

Očkovanie je jeden z najúžasnejších objavov ľudstva.


Už ste čítali?