Obojsmerná jednosmerka

Autor: Jozef Drahovský | 28.10.2007 o 20:40 | Karma článku: 10,01 | Prečítané:  3442x

Pán Ivan Zaťko odfotografoval dopravné značenie, ktoré tak ľahko neuvidíte, teda okrem Slovenska nie. Ide o jednosmernú ulicu, ktorá je obojsmerná. Takúto dokonalosť sa podarilo dosiahnuť na Mlynských Nivách v Bratislave, pri sídle SPP. Pre objektívnosť musím uviesť, že SPP s tým nemá nič spoločné.

Obr. 1. Unikátna kombinácia D4b a A21. Obr. 1. Unikátna kombinácia D4b a A21.

K realizácii unikátu postačovala lampa pouličného osvetlenia, dopravná značka D4b - jednosmerná premávka a dopravná značka A21 - obojsmerná premávka. Samozrejme, že k tomu bola potrebná aj adekvátne vyškolené a oprávnené osoba, ktorá tieto dve značky dokázala nainštalovať na jedno miesto.

Ako majú zareagovať vodiči? Jednoznačne v zmysle predpisov, konkrétne zákona NR SR 315/1996 a vyhlášky MV SR 225/2004, ale... Ak tam budú hľadať ktoré dopravne značenie má prednosť, dozvedia sa len to, že zvislé dopravné značenie je nadradené vodorovnému, ešte vydedukujú, že zvislé dopravné značenie na pravej strane cesty je povinne oproti nepovinnému, zdvojenému dopravnému značeniu na levej strane cesty. O tom čo v prípade disproporcii zvislého dopravného značenia medzi sebou na jednom jedinom stĺpe sa nedozvedia nič. Preto nie je jednoznačné, či väčšiu váhu má horná alebo dolná značka.


Obr. 2. Celkový pohľad, ako dopravné značenie vidí vodič, ktorý príde z kruhového objazdu pri bizniscentre Apollo smerom na Plynárenskú ulicu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Petra Schutza

Vzťahový nadštandard Slovenska a Česka čakajú vážne strestesty

Obnovenie virtuality hranice je isteže fajn a krásne.

Advokátov, o ktorých polícia nevedela, mal Kočner viac

Šabík ku kauze motákov vypovedal len nedávno.


Už ste čítali?