Chýbajúce dopravne značky a dopravná nehoda

Autor: Jozef Drahovský | 6.11.2007 o 9:53 | Karma článku: 10,57 | Prečítané:  11664x

Predstavte si že idete rovno cez križovatku na obrázku číslo 1. Kto ma prednosť vy, vozidlo ktoré príde z pravej strany alebo vozidlo, ktoré príde z ľavej strany? Predstavte si to iste ale na obrázku číslo 2.

Pre objektívnosť doplním, Nevidíte dopravné značky. Pre pamätníkov, ktorí jazdia po pamäti doplním, že tam bola dopravná značka hlavná cesta daj prednosť v jazde ale neznámy páchateľ ich ukradol. Keďže riešenie nie je najľahšie, môžete si pomôcť obrázkom číslo 3, kde je situácia znázornená.


Obr. 1. Má prednosť ten kto pôjde rovno, alebo ten kto vybehne z poza plota  z pravej strany? Dávnejšie tu bola dopravná značka hlavná cesta.


Obr. 2. Má prednosť ten kto pôjde rovno, alebo ten kto vybehne z ľavej strany? Dávnejšie tu bola dopravná značka daj prednosť v jazde.


Obr. 3. Schematické znázornenie situácie.  Treba si uvedomiť, že na nákrese je to prehľadné najmä vidieť podľa obrysov aké dopravne značky, majú ostatne smery. Bohužiaľ v realite značky ostatných smerov takto nevidieť.

Otázka do diskusie: Kto je vinníkom v prípade kolízie vozidiel?
a) vodič zeleného vozidla
b) vodič červeného vozidla
c) správca komunikácie
d) neznámy páchateľ
e) obaja vodiči 50:50

Čo treba robiť v prípade, že križovatka je označená dopravnými značkami len čiastočne?
Ak sa nehoda ešte nestala, tak stav oznámte správcovi komunikácie. Ak ste účastník nehody, tak si zoberte fotoaparát (aspoň v mobile) a zdokumentujte si nielen nabúrané vozidla, ale aj dopravné značenie.

Realita:
Článok je napísaný na základe podkladov od čitateľa, ktorý je taktiež autorom obrázkov a v závere emailu uvádza:
Takáto kolízna situácia vznikla konkrétne v Trnave, 24. septembra, na križovatke ulíc Bottova – Šafárikova. Príjazd do križovatky z „hlavnej“ Bottovej je na obrázku č. 1. Značka Hlavná cesta tam nie je do dnešného dňa. A určite nie je ukrytá ani v zeleni. Príjazd do križovatky z „vedľajšej“ Šafárikovej ulice je na obrázku č. 2. Značka Daj prednosť v jazde bola správcom komunikácie osadená pár hodín po nehode.
Ruttmar

Záver:
Rozhodnutie polície zatiaľ nie je známe a nehoda je v štádiu vyšetrovania. Ak máte názor kto by mal byť na vine a kto bude na vine, respektíve kto obvykle býva na vine, najmä na základe osobnej skúsenosti, rád sa to dozviem a nielen ja.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Potrebovali ísť k blízkym a nepustili ich. Neboli privilegovaní ako Kollár

Nemocnice väčšinou púšťajú príbuzných k zomierajúcim.

Stĺpček Petra Schutza

Návštevy Kollára v nemocnici volajú po demisii

V druhom slede kandidátov na politický koniec sa tlačia glosátori.

Minúta po minúte: Situácia v Česku sa zlepšuje

Celkovo sa na Slovensku koronavírusom nakazilo viac ako 103-tisíc ľudí.


Už ste čítali?