Následky nesprávneho parkovania v kruhovej križovatke

Autor: Jozef Drahovský | 10.11.2007 o 10:21 | Karma článku: 8,94 | Prečítané:  3852x

Video som natočil 8.11.2007 pred biznis centrom Apollo v Bratislave. Všimol som si kolónu vozidiel, ktorá zablokovala všetky smery a na jej čele bol domiešavač snažiaci sa dostať do kruhovej križovatky. Lenže nemal to jednoduché.

Vo vjazde do kruhovej križovatky bolo zaparkované modré auto. Vodič domiešavača, ho musel bezpečne obísť. Keďže sám to nedokázal, privolal si pomoc zo stavby, aby ho navigovala. Pri prvom pokuse zašiel až tak ďaleko, že keby nebol zdemolovaný obrubník cesty, tak ho zdemoluje teraz. Po prejdení nákladného auta v bezpečnej vzdialenosti od zaparkovanej modrej Fábie som si všimol, že niekomu inému, sa to až tak dobre nepodarilo.

Čo na zaver? Jednoznačne parkovať na takomto mieste nie je dobrý nápad. Nielen, že je to v rozpore s predpismi, ale spôsobí to materiálne škody nielen na komunikácii ale aj na zaparkovanom vozidle.

Bohužiaľ pri výstavbe biznis centier v Bratislave sa veľmi ale veľmi podcenila požiadavka na parkovanie a to nielen pre pracovníkov, zásobovanie ale aj návštevy. Samotný prenájom priestorov v biznis centre nie je najlacnejší a keď k tomu pripočítame nedostatok parkovacích plôch, ktoré pri tak vysokom najme mali byť samozrejmosťou, tak sa nečudujme čo sa tam deje.

Kto zlyhal? V tomto konkrétnom prípade vodič, ktorý takto zaparoval vozidlo, ale globálne stavebný úrad, ktorý dovolil výstavbu aj keď jej súčasťou nebol dostatok parkovacích miest.

Norma na ktorú sa zvykne vyhovárať, že splnená bola a to jedno parkovacie miesto na 30 pracovníkov je na výsmech, najmä v prípade biznis centier, kde takmer každý ma svoj auto a to ešte nepočítam takmer rovnaký počet návštevníkov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Petra Schutza

Vzťahový nadštandard Slovenska a Česka čakajú vážne strestesty

Obnovenie virtuality hranice je isteže fajn a krásne.


Už ste čítali?