Parkovací senzor ma zachránil pred nepríjemnosťou

Autor: Jozef Drahovský | 25.11.2007 o 12:55 | Karma článku: 11,76 | Prečítané:  7182x

Po tom, čo som pri cúvaní prehliadol auto v mŕtvom uhle a oškrel lak na oboch, mám v aute namontované panoramatické spätné zrkadlo, v ktorom vidím nielen cez zadné okno ale aj cez oba páry bočných okien a pri cúvaní postupujem obzvlášť opatrne. Dnes som sa presvedčil, že ani to nestačí.

Bol som na nákupe v Tescu. Taký veľký dvojtýždňový nákup, keď vozík je naplnený kopcom a pritom ste radi, že sa tovar zmestí odrazu na pokladničný pás, pričom minerálky ani nevykladáte ale pokladníčka ich čiarkový kód zoskenuje ručným skenerom. Zaplatil som, skontroloval zľavy v akcii a vozík odtlačil k autu.

Parkovisko bolo poloprázdne, s naložením tovaru nebol problém. Najprv minerálky, potom krabicu s mliekom a navrch tašky. Nákupný vozík som odtlačil k ostatným, zobral mincu a pred nasadnutím do auta som skontroloval, či sú okolo nejakí ľudia, najmä deti, alebo iné prekážky, ktoré by mi mohli brániť vycúvať z parkovacieho miesta. O auto vedľa nakladal nákup jeden pán a inak na blízku nebol nikto.

Naštartoval som, zaradil spiatočku a pozrel sa do všetkých troch spätných zrkadiel. Nikde nikoho, ale odrazu sa ozvalo rýchle pí-pí-pí-pí a na displeji sa zobrazila prekážka tesne za autom.


Obr. 1. Jeden z parkovacích senzorov v zadnom nárazníku.

Pozerám do zrkadiel a nikde nikto. Pozerám na displej a parkovací senzor vidí prekážku. Zvažujem, čo sa mohlo stať. V prvom momente mi napadlo, že pán od vedľajšieho auta nemal mincu v nákupnom vozíku a namiesto odtlačenia k ostatným nákupným vozíkom len ho posunul kúsok od svojho auta. Nákupný vozík je nízky, preto ho nevidím. Zvažoval som možnosť, že sa parkovací senzor pokazil, ale radšej som zaradil neutrál a vystúpil z auta pozrieť sa čo sa deje. Tesne za autom, ale tak, že bol schovaný za stĺpik medzi zadným a bočným oknom, stál bezdomovec!


Obr. 2. Grafické znázornenie prekážky na multifunkčnom displeji vstavaného rádia.

Nič som nepovedal, len pokrútil hlavou. Na to bezdomovec povedal, že keby som začal cúvať, on odstúpi na bok a či si kúpim Notabene.

Znovu som pokrútil hlavou, že nie. Síce občas si Notabene kúpim a bezdomovcom prispejem, ale určite nie teraz od človeka, ktorý sa postaví za auto a takýmto nebezpečným spôsobom sa snaží prísť k peniazom.

Ak si budete kupovať nové auto tak odporúčam kúpiť si ho aj s parkovacími senzormi. Môžu vám ušetriť nejednu nepríjemnosť. Investícia do parkovacích senzorov na mojom aute sa dnešným dňom vrátila.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Potrebovali ísť k blízkym a nepustili ich. Neboli privilegovaní ako Kollár

Nemocnice väčšinou púšťajú príbuzných k zomierajúcim.

Stĺpček Petra Schutza

Návštevy Kollára v nemocnici volajú po demisii

V druhom slede kandidátov na politický koniec sa tlačia glosátori.

Minúta po minúte: Situácia v Česku sa zlepšuje

Celkovo sa na Slovensku koronavírusom nakazilo viac ako 103-tisíc ľudí.


Už ste čítali?