Požičali ste svoj mobil neznámej osobe? Ja áno ...

Autor: Jozef Drahovský | 2.12.2007 o 20:21 | Karma článku: 12,52 | Prečítané:  3689x

V momente keď som mobil požičal neznámej osobe, aby si mohla zavolať, spomenul som si na viaceré články, najčastejšie z čiernej kroniky ako ľudia ľahkovážne prichádzajú o mobily. Prial som si jediné, aby som mobil dostal čo najskôr naspäť, ale dopadlo to inak.

Modry Portugal, Červené víno s příjemnou tříslovinou a jemnými ovocnými tóny. Vinné sklepy Chomutov, ČRModry Portugal, Červené víno s příjemnou tříslovinou a jemnými ovocnými tóny. Vinné sklepy Chomutov, ČR

Stalo sa to v lete v Kráľovej pri Senci, kde som bol na návšteve. Pri odchode z návštevy sme sa ešte rozprávali vonku pri ceste. Všimol som si auto, ktoré krúžilo po uličkách a pri asi tretom objazde zastavilo pri nás.

Pýtali sa na nejaké meno. Mal by to byť niekto, u koho majú zabezpečené ubytovanie. Keďže som nebol domáci a ani domáci nevedeli, poprosili ma, či by si mohli zavolať, lebo na ich mobiloch nefunguje roaming, hoci si ho pred odchodom zaplatili. Vyzerali dosť unavene, naozaj ako keď niekto prejde veľký kus cesty.

Požičal som im mobil. Teda požičal som ho do auta, aby si zavolali známu u ktorej majú bývať.

Vtedy ma napadlo, že keď teraz dupnú na plyn, tak sa s mobilom môžem rozlúčiť. Trochu ma upokojovalo, že deň predtým som si presunul všetky SMS do PC a skopíroval aj telefónny zoznam.

Volali prvý raz, neúspešne, volali znovu a zasa neúspešne po tretom neúspechu som si ich spýtal na aké číslo vlastne volajú. Bolo to chybe číslo, presnejšie nula navyše. Potom volali správne číslo ale bolo obsadené. Skúšali to niekoľko krát a s prestávkami a čoraz dlhšími.

Keď mi hlavou prešli hádam všetky príbehy ako ľudia prišli o svoj mobil, podarilo sa im dovolať. Po chvíli dohadovania a neznalosti názvu ulice sa dohodli, že nech nikam nechodia a známa príde sem, pre nich.

Mobil som dostal naspäť a okrem poďakovania priložili fľašku červeného vína.

Prečo píšem o tejto príhode až teraz? Lebo až teraz, po polroku bola príležitosť na otvorenie vína. Musím povedať, že bolo veľmi dobre a pri jeho konzumácii som rozprával príbeh, ako som sa k nemu dostal. Zaspomínal som si na priateľských turistov zo susednej Českej republiky, s potápačským symbolom na aute, od ktorých som za požičanie mobilu dostal fľašku červeného vína z vínnych sklepov Chomutov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Potrebovali ísť k blízkym a nepustili ich. Neboli privilegovaní ako Kollár

Nemocnice väčšinou púšťajú príbuzných k zomierajúcim.

Stĺpček Petra Schutza

Návštevy Kollára v nemocnici volajú po demisii

V druhom slede kandidátov na politický koniec sa tlačia glosátori.

Minúta po minúte: Situácia v Česku sa zlepšuje

Celkovo sa na Slovensku koronavírusom nakazilo viac ako 103-tisíc ľudí.


Už ste čítali?