Poďakovanie a prianie pod vianočný stromček

Autor: Jozef Drahovský | 24.12.2007 o 11:45 | (upravené 1.1.2011 o 18:54) Karma článku: 6,91 | Prečítané:  3515x

V tento vianočný čas si dovolím poďakovať všetkým, ktorí ma povzbudili v neľahkej situácii, ktorá sa v živote človeka stáva. Čo prajem každému čitateľovi pod vianočný stromček? Okrem bežných darčekov, ktoré každého iste potešia, najmä zdravie a šťastie. Sú to dve najdôležitejšie veci k životu človeka, ktoré dokážeme ovplyvniť len čiastočne a ich významnú časť nemáme pod kontrolou.

Pre zdravie môžeme spraviť veľa, najmä v udržovaní si dobrého zdravia, staraním sa on, športovaním, výberom zdravých potravín, bývaním a prácou v oblasti, kde je životné prostredie ako tak prijateľné a zdravým životným štýlom. Keď sa človek svojmu zdraviu nevenuje tak ako je potrebné a začne konať až keď zdravotné problémy vzniknú, vtedy je už zvyčajne neskoro začať sa o zdravie starať. Vtedy záleží hlavne na kvalite zdravotníctva a genetickej predispozície. Situácia sa môže zlepšiť, ale väčšinou je to len zabránenie alebo spomalenie nástupu ďalších problémov, ktoré vekom pribúdajú.

Šťastie dokážeme ovplyvniť tiež len v malej miere. Síce istými opatreniami a správnymi rozhodnutiami môžeme šťastiu štatisticky pomôcť, ale to je všetko. Napríklad v doprave, o ktorej najčastejšie píšem je šťastie veľmi potrebné. Totiž ani dodržiavaním dopravných prepisov, vyhýbaním sa rizikových nebezpečných situácii, používaním najmodernejších bezpečnostných technológii si nezaručíte, že sa z ciest domov vrátite živý a zdravý. Síce pravdepodobnosť šťastného návratu takýmto konaním veľmi výrazne nakloníte v svoj prospech, ale v kritických nepredvídateľných situáciách často záleží hlavne na tom šťastí.

Zdravie a šťastie je dôležité, lebo keď je človek relatívne zdravý a má aspoň trochu šťastia, tak sa dokáže o seba a svoju rodinu postarať. To ako sa ďalej má, ako si dokáže svoj život užívať, už záleží len od osobných schopností, usilovnosti a na spoločenskej klíme.

Ešte raz šťastné a veselé Vianoce a pod stromčekom okrem iných darčekov najmä zdravie a šťastie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Potrebovali ísť k blízkym a nepustili ich. Neboli privilegovaní ako Kollár

Nemocnice väčšinou púšťajú príbuzných k zomierajúcim.

Stĺpček Petra Schutza

Návštevy Kollára v nemocnici volajú po demisii

V druhom slede kandidátov na politický koniec sa tlačia glosátori.

Minúta po minúte: Situácia v Česku sa zlepšuje

Celkovo sa na Slovensku koronavírusom nakazilo viac ako 103-tisíc ľudí.


Už ste čítali?