Ťažko byť prorokom, alebo pozor zmena organizácie dopravy

Autor: Jozef Drahovský | 30.12.2007 o 23:59 | Karma článku: 5,62 | Prečítané:  1935x

Vodiči sú veľmi vďační za umiestnenie dopravnej značky D 60 Zmena miestnej úpravy. Táto značka už zachránila nejedného vodiča jazdiaceho po pamäti pred takmer istou dopravnou nehodou a nejednému vodičovi pomohla pri neobvyklých zmenách organizácie dopravy. Ale ...

Vyhláška MV SR č. 225/2004 Z. z. uvádza:
(47) K značke č. D 60:
Značka Zmena miestnej úpravy (č. D 60) upozorňuje vhodným nápisom a symbolom na zmenu miestnej úpravy cestnej premávky, zmenu v organizácii dopravy, neobvyklé stavebné usporiadanie cesty a podobne.

 


Obr. 1. Táto dopravná značka pribudla v Bratislave na Nábreží Ludvíka Svobodu v období keď sa rozšírila na 6 prúdovú komunikáciu (2x električky, 4x autá ), pričom na začiatku sa betónovými zátarasami uzatvorilo parkovisko medzi "tromi vežiakmi" a Rybárskym cechom. Článok zo situácie pred rozšírením cesty Článok zo situaceie po rozšírení cesty.

Dopravná značka je umiestnená správne a na správnom mieste. Poukázať chcem na inú vec, konkrétne text:  "NA DOBU 3 MESIACE".  Zrejme vtedy keď ju umiestňovali bolo v pláne, že do troch mesiacov sa začne stavať ale nezačalo sa. 


Obr. 2. Aktuálny stav.

Dnes sa stavia trocha ďalej, zrejme táto výstavba bola jeden z dôvodov rozširovania komunikácie, zrušenia parkoviska a zmeny organizácie dopravy. Teraz mi nejde o tuto zmenu ale o časový údaj. Videl som viacero takýchto značiek ale je to zatiaľ jediná kde je uvedená doba takýmto spôsobom - na dobu 3 mesiace. Najčastejšie bývajú bez označenia času i keď občas sa pri krátkodobých výlukách vyskytuje dátum od, do.

Ono byť prorokom je naozaj ťažké, preto odporúčam ak nejde o niekoľko dňovú výluku, nepoužívať dokedy má byť zmena organizácie dopravy, ale používať iba dátum odkedy. Nie je riešenie ani bez dátumu, lebo ak sa vyskytne viacero zmien v priebehu niekoľko týždňov alebo mesiacov po sebe, tak ich môžu vodiči prehliadnuť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Potrebovali ísť k blízkym a nepustili ich. Neboli privilegovaní ako Kollár

Nemocnice väčšinou púšťajú príbuzných k zomierajúcim.

Stĺpček Petra Schutza

Návštevy Kollára v nemocnici volajú po demisii

V druhom slede kandidátov na politický koniec sa tlačia glosátori.

Minúta po minúte: Situácia v Česku sa zlepšuje

Celkovo sa na Slovensku koronavírusom nakazilo viac ako 103-tisíc ľudí.


Už ste čítali?