Má význam aby policajti chodili po diskotékach a zábavách?

Autor: Jozef Drahovský | 19.1.2011 o 0:01 | (upravené 19.1.2011 o 0:43) Karma článku: 13,03 | Prečítané:  4759x

Po víkende som si vypočul názor, že je zbytočné aby chodili policajti po diskotékach, dedinských zábavách a dávali na parkovisku fúkať mladým vodičom. Bola to reakcia na vyhlásenie policajného prezidenta Jaroslava Spišiaka, ktorý chce začať kontrolovať mladých vodičov pred diskotékami na alkohol. Najprv som nechápal, ako prišiel k názoru, že je zbytočné aby kontrolovali mladých vodičov na alkohol.

 foto z citovaného článku

Odpoveď bola v tom duchu, že ak sa objaví policajt na parkovisku pri diskotéke a táto správa sa roznesie, tak všetci čo pili a sú autom, pôjdu domov MHD, peši alebo taxíkom. Pre auto si prídu na ďalší deň, že nikto nebude riskovať vysokú pokutu za alkohol a preto policajti na pokutách nezarobia.

Na chvíľu som zalapal po dychu a spýtal sa, či je lepšie, keď sa všetci vrátia z diskoték a dedinských zábav živí a zdraví a bez pokuty, alebo keď policajti vyberú veľké sumy na pokutách za alkohol pri dopravných nehodách, teda ak vodič prežije.

Druhá odpoveď nebola už tak prekvapujúca. Policajti sú od toho aby vyberali pokuty a plnili štátny rozpočet. Teda ak chcú zarobiť na diskotékach, tak by mali hliadkovať vo väčšej vzdialenosti, a tak aby neboli videní, lebo inak nevyberú pokuty a nebudú mať prémie.

Tu mi vhod prišla informácia, ktorú povedal policajný prezident Jaroslav Spišiak na tlačovej besede o reorganizácii policajného zboru, že dopravný policajti budú hodnotení podľa počtu dopravných nehôd vo svojom rajóne (teda udalostí kde došlo k zraneniu alebo usmrteniu, nie nezávažných kolízii ako sú škodové udalosti). Ak bude služba bez nehody, budú mať odmeny policajti vo výkone danej oblasti, ak bude celý okres bez nehody, tak bude mať odmenu aj ich šéf.

Tretia odpoveď už bola potešujúca. Keď sa takto zmení odmeňovanie policajtov, potom bude mať význam aj to, keď policajti prídu na diskotéku len sa pozrieť a náhodne dajú niekoľkým vodičom pred odchodom z parkoviska fúkať.

Zaver:
Začína sa mi oznámená reforma u dopravnej polície pozdávať i keď zámer je jedna vec a reálne zavedenie a doladenie systému druhá. Prajem všetkým mladým vodičom a ich spolujazdcom, aby prišli domov z diskoték, zábav a iného vyžitia živí, zdraví, bez pokuty a nie ako 11 mladých ľudí, ktorí sa z takýchto akcií domov počas jedného mesiaca nevrátili.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Miliónové dotácie od Plavčana dostali aj pochybné firmy

Niektoré firmy, ktoré podporilo ministerstvo školstva, aby sa venovali vývoju a inováciám, nemajú s výskumom žiadne skúsenosti.

KOMENTÁRE

Minister Plavčan už dávno nemal existovať

Na znôšku legislatívnych náhod sa už nemôže pozerať ani koalícia.

ŠPORT

Tour bola bez Sagana nudná, no ponúkla aj nový objav

Vybrali sme päť najzaujímavejších momentov z tohtoročnej Tour de France.


Už ste čítali?