Kôň na priechode pre chodcov

Autor: Jozef Drahovský | 3.4.2011 o 20:30 | Karma článku: 11,47 | Prečítané:  3873x

Počas tohto víkendu som spravil viacej kilometrov na bicykli ako autom, napriek tomu prinášam niekoľko víkendových fotografií s dopravnou tematikou. Všeobecne je známe, že pokiaľ cyklista prechádza po priechode pre chodcov, musí zosadnúť a isť ako chodec a tak má okrem všetkých povinnosti ako chodec aj všetky práva ako chodec.


Obr. 1. Cyklista na priechode pre chodcov. Tento cyklista neporušil predpisy, tým že na prechode pre chodcov nezosadol a to preto lebo ide o priechod aj pre cyklistov. Síce vodorovne dopravne značenie nie je celkom v poriadku, ale zvisle je v poriadku a má prednosť pred vodorovným dopravným značením.


Obr. 2. Kôň na prechode pre chodcov aj s jazdcom, pred ním korčuliari. Korčuliari sú jednoznačne chodci, ale čo je kôň s jazdcom? Pri troche fantázie by sa dalo povedať, že ide o športové náradie jazdca :)


Obr. 3. Korčuliari boli o trochu rýchlejší alebo jazdec išiel opatrnejšie, aby sa kôň nesplašil.


Obr. 4. Podľa všetkého si kôň a dopravné prostriedky rozumejú lepšie ako sa na prvý pohľad zdá.

Záver:
Vodiči by nemali byť prekvapení, keď stretnú na prechode pre chodcov koňa, kravu, diviaka alebo aj slona. Treba sa k nim správať ako k chodcom. Hlavne nedopadnúť ako vyľakaný vodič z pred niekoľkých rokov západne od nás, ktorý zavolal policajtov, že vidí na prechode dvoch slonov. Slony vzorne čakali kým mali červenú a na zelenú prešli cez cestu. Keď prišli policajti, tak slonov už nebolo. Vodičovi dali najprv fúkať a keď silou mocou tvrdil, že videl slonov a chcel od policajtov aby to riešili, tak ho zaviezli na psychiatriu. Nakoniec sa všetko vysvetlilo, boli to slony z cirkusu, ktorý v danom meste hosťoval.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Zatmenie Slnka z paluby lietadla, pozrite si najkrajšie zábery

Milióny Američanov sledovali zatmenie Slnka.


Už ste čítali?