Kôň na priechode pre chodcov

Autor: Jozef Drahovský | 3.4.2011 o 20:30 | Karma článku: 11,47 | Prečítané:  3826x

Počas tohto víkendu som spravil viacej kilometrov na bicykli ako autom, napriek tomu prinášam niekoľko víkendových fotografií s dopravnou tematikou. Všeobecne je známe, že pokiaľ cyklista prechádza po priechode pre chodcov, musí zosadnúť a isť ako chodec a tak má okrem všetkých povinnosti ako chodec aj všetky práva ako chodec.


Obr. 1. Cyklista na priechode pre chodcov. Tento cyklista neporušil predpisy, tým že na prechode pre chodcov nezosadol a to preto lebo ide o priechod aj pre cyklistov. Síce vodorovne dopravne značenie nie je celkom v poriadku, ale zvisle je v poriadku a má prednosť pred vodorovným dopravným značením.


Obr. 2. Kôň na prechode pre chodcov aj s jazdcom, pred ním korčuliari. Korčuliari sú jednoznačne chodci, ale čo je kôň s jazdcom? Pri troche fantázie by sa dalo povedať, že ide o športové náradie jazdca :)


Obr. 3. Korčuliari boli o trochu rýchlejší alebo jazdec išiel opatrnejšie, aby sa kôň nesplašil.


Obr. 4. Podľa všetkého si kôň a dopravné prostriedky rozumejú lepšie ako sa na prvý pohľad zdá.

Záver:
Vodiči by nemali byť prekvapení, keď stretnú na prechode pre chodcov koňa, kravu, diviaka alebo aj slona. Treba sa k nim správať ako k chodcom. Hlavne nedopadnúť ako vyľakaný vodič z pred niekoľkých rokov západne od nás, ktorý zavolal policajtov, že vidí na prechode dvoch slonov. Slony vzorne čakali kým mali červenú a na zelenú prešli cez cestu. Keď prišli policajti, tak slonov už nebolo. Vodičovi dali najprv fúkať a keď silou mocou tvrdil, že videl slonov a chcel od policajtov aby to riešili, tak ho zaviezli na psychiatriu. Nakoniec sa všetko vysvetlilo, boli to slony z cirkusu, ktorý v danom meste hosťoval.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Najnebezpečnejší text na facebooku napísal jeho zakladateľ

Mark Zuckerberg chce použiť silu firmy na to, aby zmenil podobu našej spoločnosti. Bol by veľmi nebezpečným spasiteľom.

BLOG TRANSPARENCY

Ombudsmanka: Lajčák opakovane porušoval ústavu

V zdôvodnení vysvetľuje, čo ministerstvo nespravilo.

EKONOMIKA

Dodávateľ nemocníc dostal pokutu za biele kone z Cypru

Prvý postih za neprehľadnú vlastnícku štruktúru je právoplatný.


Už ste čítali?