3 dobré správy

Autor: Jozef Drahovský | 25.5.2011 o 10:52 | (upravené 30.5.2011 o 11:03) Karma článku: 10,30 | Prečítané:  3905x

Mám tri dobré správy, prvá sa týka dopravy, druhá meteogramov a tretia znova dopravy. Síce mám aj iné dobré správy, týkajúce sa napríklad vodičov N1 a N3, ale na jeden článok by mali 3 dobre správy stačiť ;)

Prvá správa poteší vodiči jazdiacich po Botanickej ulici v Bratislave, ktorým jazdu zneprijemnovala jama. Ak sa jej vodič vyhol nečakane vpravo a vpravo práve išlo vozidlo v súbežnom jazdnom pruhu, tak nepríjemnosť bola na svete. Viac v článku: Jama na Botanickej už má na svedomí niekoľko nehôd.


Obr. 1. Jama na Botanickej je už zaliata asfaltom.

 

Druhá správa môže mať názov Nad SHMU sa prestalo zmrákať!
Slovenský hydrometeorologický ústav je platený z rozpočtu SR. V roku 2009 mi v odpovedi k článku tvrdil, že nikdy neprestane poskytovať služby pre verejnosť v rozsahu akom ich poskytuje. Napriek tomu takmer presne o rok keď využil zámienku pokazeného webservera a prestal tieto informácie poskytovať. Verejnosti odkázal, že nech si ich objedná okrem daní aj cez komerčný poplatok.

Takéto konanie nemohlo obísť nielen moju kritiku v obnovenom článku. Dnes sa už na web SHMU vrátili aj meteogramy a pribudla informácia: Slovenský hydrometeorologický ústav, Jeséniova 17, 833 15 Bratislava, RNDr. Pavol Nejedlík, CSc. poverený výkonom funkcie generálny riaditeľ.


Obr.2. Nad SHMU sa prestalo zmrákať,  dnes je jasno a slnečno.

 

Tretia správa poteší vodičov, jazdiacich po Prievozskej ulici. Nejednoznačné dopravné značenie, kde zvislé dopravné značenie odporovalo zmyslu riešenia dopravnej situácie a nútilo vodičov v strednom jazdnom pruhu ísť priamo, je už minulosťou. Projektant dopravného značenia dal pokyn na opravu zvislého značenia, tak aby zodpovedalo zámeru riešenia dopravnej situácie a bolo v súlade vodorovným dopravným značením.

Môžem potvrdiť, že sa tak stalo hneď nasledujúci deň ako mi projektant dopravného značenia omylom zavolal. Viac v pôvodnom článku: Opatrne na Prievozskej pri biznis centrách.


Obr. 3. Zvisle dopravné značenie odráža realitu a posúva dva ľavé jazdné pruhy na úkor pravého jazdného pruhu, ktorý je niekoľko metrov pred touto značkou je ukončený.

 

Video 1. Vodiči dokážu jazdiť vďaka dobre navrhnutému a zrealizovanému dopravnému značeniu plynule a kolóny sa nevytvárajú.

 

Záver:
Na budúce budem v dobrých správach pokračovať, pekný deň.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?