Aj vás zaujal kamión IBM na námestí pri Eurovea?

Autor: Jozef Drahovský | 20.6.2011 o 18:33 | (upravené 20.6.2011 o 20:46) Karma článku: 13,10 | Prečítané:  3790x

Dnes som bol na neskorý obed v Eurovea Galleria. Sadol som si na terasu vychutnával chvíľu voľna, keď som si všimol kamión na námestí. Nie, nejazdil po meste určenom len pre peších, stál tam ako reklama spoločnosti IBM, pravdepodobne s cieľom informovať potenciálnych záujemcov. Keďže minulý týždeň som predložil na návrh zmeny dopravného riešenia v okolí a zhodou okolnosti práve hodinu predtým, som dal pokyn na úhradu za na nákup serverov pre virtualizáciu, zašiel som sa tam pozrieť.


Obr. 1. Pohľad na kamión IBM zo stredu námestia.


Obr. 2. Pohľad na kamión IBM od Dunaja.


Obr. 3. Na celom kamióne bol najzaujímavejší jeho ťahač. To čo bolo vo vnútri bolo nezaujímavé, presnejšie zostalo utajené, totiž  nikto z IBM nejavil záujem o rozhovor alebo prezentáciu toho čo tam majú.


Obr. 4. Na ťahači ma najviac zaujala kabína, presnejšie množstvo nálepiek a ešte väčší počet palubných jednotiek.


Obr. 5. Detailný pohľad na palubné jednotky pre elektronický výber mýte. Čo myslíte, ku ktorému štátu patrí ta najväčšia palubná jednotka? Ako pomôcku uvediem, že na čelnej strane nemá ani displej a len jedna LED signalizuje, že nie je dostatok predplatených km.

Samozrejme je to výsmech Európskej únie, keď sa nedokáže dohodnúť na tak technicky jednoduchej veci a  každý štát núti vodičov kamiónov inštalovať iný typ palubnej jednotky. Utešením nie je ani to, že kabína nákladného auta má tak veľké sklo a palubné jednotky sa tam zmestia.

Záver:
Keď náhodu pôjdete okolo, tak si pozrite najzaujímavejšiu časť kamióna,  aké všelijaké vzájomne nekompatibilné palubné jednotky si vymýšľajú jednotlivé štáty v EU bez použitia rozumu.

Ono informácie o šetrení rozumom prichádzajú zo všetkých strán. Stačilo mi dnes prečítať článok o tom, že predstavitelia Eurozóny chcú do Eurovalu 779 miliardy euro, čo pre 5 miliónov občanov Slovenska znamená, že budeme musieť prispieť sumou  7,72 miliárd eur, čo je 2412 Euro na každú osobu v produktívnom veku vrátane nezamestnaných. Rozmýšľam, že prestanem rozmýšľať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?