Zo schvaľovania novely zákona 8/2009 sa stala tragikomédia

Autor: Jozef Drahovský | 7.7.2011 o 17:52 | (upravené 7.7.2011 o 20:10) Karma článku: 8,79 | Prečítané:  2942x

Pavol Hrušovský, prečítal pozmeňovací návrh kde namiesto dopravný prostriedok, viac karát omylom uviedol dopravný priestupok. Následne sa toho chytili poslanci a spravili z rokovania NR SR komédiu, ktorá sa postupne zmenila na tragédiu.

Pavol Hrušovský, navrhol prísnejší trest (doživotne zadržanie vodičského preukazu) ak vodič pod vplyvom alkoholu niekoho zabije, hoci je to len jeho prvá jazda pod vplyvom alkoholu. Ďalej navrhol sprísniť tresnú sadzbu pri pravidle 3x a dosť v prípade jazdy pod vplyvom alkoholu a omamných látok na hornú polovicu trestu už pri druhej jazde pod vplyvom alkoholu alebo omamných látok.

Schôdza NR SR pokračuje vzájomným urážaním poslancov medzi sebou, až začínam pochybovať ...

Tu je záznam z vystúpenia pána poslanca Hrušovského, vrátane jeho nechcených preklepov, vrátane toho, že sa opravil a vrátane viacnásobného upozornenia predsedajúceho aby sa poslanci v sále utíšili.

18:35 Rokovanie v tomto bod bolo pred prestávkou prerušené a má sa pokračovať po mimoriadnej schôdzi o zdražovaní. V rokovaní sa pokračuje ďalej.

19:20 Po rozprave vystúpil minister vnútra Daniel Lipšic. Po jeho vystúpení bolo zvolané zasadnutie dvoch ústavnoprávnych výborov k tomuto bodu. Pokračovanie schôdze NR je prerušené a bude pokračovať zajtra v piatok 8.7.2011 o 09:00.

Záver:
Najprv som sa chcel rozpísať, ale napíšem len jednu vetu. Tento zákon je tlačený zbytočnými obetami na cestách, preto čím skôr sa spraví poriadok s vodičmi jazdiacimi pod vplyvom alkoholu, tým je väčšia šanca, že viacero ľudí zostane nažive, preto nevidím dôvod odsúvania zákona na ďalšiu schôdzu až po dovolenkovom období.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?