Socialistické maniere na kúpalisku Rosnička

Autor: Jozef Drahovský | 18.8.2011 o 5:00 | Karma článku: 16,87 | Prečítané:  15644x

Kúpalisko Rosnička v Bratislave sa všemožne snaží aby prišlo aj o posledných platiacich zákazníkov. Včera som bol svedkom ako za zamestnanci kúpaliska správali k návštevníkom ako k stádu dobytka.

Teraz počas letnej sezóny má letné kúpalisko otváraciu dobu od 10 do 19 hodiny.

Ale už o 18:30 za slnečného počasia začnú pracovníci kúpaliska a uzatváraním bazénov a od 18:45 agresívnym spôsobom pokračujú vo vyháňaní zákazníkov z areálu. Pripadalo mi to ako keď v dávnych dobách s píšťalkou v ruke a pelendrekom, chodili príslušníci verejnej bezpečnosti a vyzývali zhromaždených aby okamžite opustil dané miesto.

 


Obr. 1. Za slnečného počasia sú platiaci zákazníci z bazénov vyhnaní von.

Takéto správanie k zákazníkom som zažil naposledy za predchádzajúceho zriadenia, keď platiaci zákazníci boli niečo na obtiaž. Vlastne som to zažil ešte u Slovenskej pošty, keď štvrť hodinu pred koncom otváracej doby  pre verejnosť, zamkli hlavný vchod a tvrdili mi, že oni ako zamestnanci musia do konca otváracích hodín opusť budovu. Našťastie vrcholové vedenie Slovenskej pošty pochopilo, že otváracie hodiny označujú odkedy sú zákazníci vítaní a vybavia aj toho kto príde v poslednej sekunde otváracích hodín a pracovná doba  zodpovedá takému postupu.

Keď sa pozrieme po letných kúpaliskách po okolí, najmä v Rakúsku, tak zistíme, že cez hlavnú sezónu - školské prázdniny majú otváracie hodiny dlhšie ako do 19:00. Fungujú dlhšie preto, lebo dlhšie sú u nich platiaci zákazníci.

Keď kúpalisko má uvedené, že má prevádzku do 19:00 tak do 19:00 musí poskytovať svoje služby, inak je to podvod hodný na prešetrenie obchodnou inšpekciou. Ak chcú poskytovať svoje služby len do 18:30 a aby do 19:00 zákazníci opustili areál, tak nech zmenia otváracie hodiny do 18:30 a uvedú, že na opustenie areálu je pol hodina.

Záver:
Vlastník letného kúpaliska Rosnička Starz (mesto Bratislava) by mal zareagovať a vymeniť „zodpovedného“ manažéra skôr, než takýmto konaním odoženie aj posledného platiaceho zákazníka.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Amnestie, Roháč a Sýkora. Čo má vplyv na prípad vraždy Remiáša

Na rozhodnutie o Mečiarových amnestiách má Ústavný súd posledné dni. Nájomný vrah Roháč dostal doživotie. Pri vražde Sýkoru sa spomína SIS.

DOMOV

Koalícia sa chce náhle zbaviť šéfa Ústavu pamäti národa

Ak by zmena zákona prešla, nové pravidlá začnú platiť od 15. októbra 2017.


Už ste čítali?