Socialistické maniere na kúpalisku Rosnička

Autor: Jozef Drahovský | 18.8.2011 o 5:00 | Karma článku: 16,87 | Prečítané:  15715x

Kúpalisko Rosnička v Bratislave sa všemožne snaží aby prišlo aj o posledných platiacich zákazníkov. Včera som bol svedkom ako za zamestnanci kúpaliska správali k návštevníkom ako k stádu dobytka.

Teraz počas letnej sezóny má letné kúpalisko otváraciu dobu od 10 do 19 hodiny.

Ale už o 18:30 za slnečného počasia začnú pracovníci kúpaliska a uzatváraním bazénov a od 18:45 agresívnym spôsobom pokračujú vo vyháňaní zákazníkov z areálu. Pripadalo mi to ako keď v dávnych dobách s píšťalkou v ruke a pelendrekom, chodili príslušníci verejnej bezpečnosti a vyzývali zhromaždených aby okamžite opustil dané miesto.

 


Obr. 1. Za slnečného počasia sú platiaci zákazníci z bazénov vyhnaní von.

Takéto správanie k zákazníkom som zažil naposledy za predchádzajúceho zriadenia, keď platiaci zákazníci boli niečo na obtiaž. Vlastne som to zažil ešte u Slovenskej pošty, keď štvrť hodinu pred koncom otváracej doby  pre verejnosť, zamkli hlavný vchod a tvrdili mi, že oni ako zamestnanci musia do konca otváracích hodín opusť budovu. Našťastie vrcholové vedenie Slovenskej pošty pochopilo, že otváracie hodiny označujú odkedy sú zákazníci vítaní a vybavia aj toho kto príde v poslednej sekunde otváracích hodín a pracovná doba  zodpovedá takému postupu.

Keď sa pozrieme po letných kúpaliskách po okolí, najmä v Rakúsku, tak zistíme, že cez hlavnú sezónu - školské prázdniny majú otváracie hodiny dlhšie ako do 19:00. Fungujú dlhšie preto, lebo dlhšie sú u nich platiaci zákazníci.

Keď kúpalisko má uvedené, že má prevádzku do 19:00 tak do 19:00 musí poskytovať svoje služby, inak je to podvod hodný na prešetrenie obchodnou inšpekciou. Ak chcú poskytovať svoje služby len do 18:30 a aby do 19:00 zákazníci opustili areál, tak nech zmenia otváracie hodiny do 18:30 a uvedú, že na opustenie areálu je pol hodina.

Záver:
Vlastník letného kúpaliska Rosnička Starz (mesto Bratislava) by mal zareagovať a vymeniť „zodpovedného“ manažéra skôr, než takýmto konaním odoženie aj posledného platiaceho zákazníka.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

KOMENTÁRE

Trump je v Poľsku populárnejší než pápež

Prezident potešil Poliakov poukazujúc na úlohu Poľska pri budovaní Západu.


Už ste čítali?