Dôvera v Národnú radu SR sa blíži k nule!

Autor: Jozef Drahovský | 9.12.2011 o 0:01 | (upravené 9.12.2011 o 13:43) Karma článku: 21,01 | Prečítané:  5272x

Poslanci Národnej rady SR majú zo zákona právo podávať poslanecké návrhy zákonov, ale to čo sa deje v poslednom období je výsmechom práv poslancov a očakávania občanov. Nie, že by bolo poslancom zakázané podávať poslanecké návrhy zákonov ale úmyselne ...

 www.nrsr.sk

... sa tieto návrhy zákonov, bez prerokovania posúvajú z jedného zasadnutia Národnej rady na ďalšie zasadnutie.

Osobne sledujem proces schvaľovania návrhu zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 725/2004 Z. z. o podmienkach prevádzky vozidiel v premávke na pozemných komunikáciách. Tento návrh zákona bol doručený národnej rade 29.4.2011 a odvtedy bol viac krát posunutý.

Včera bol tento návrh zákona, spolu ďalšími poslaneckými návrhmi zákonov, bez prerokovania opäť odsunutý na ďalšie rokovanie Národnej rady. Čiže už 4 krát!

Podľa reakcie ľudí – voličov, môžem povedať, že odborná verejnosť je veľmi sklamaná z Národnej rady a dôvera v túto zákonodárnu ustanovizeň klesá na nulu. Všetko nasvedčuje tomu, že je cielený záujem znemožniť prerokovanie poslaneckých návrhov zákonov a tieto návrhy zákonov stále odsúvať až za obdobie po predčasných parlamentných voľbách, respektíve do nekonečna.Pán poslanec Matovič, rozdal takmer všetkým poslancom Národnej rady SR banány, čim chcel poukázať na to, že títo poslanci hlasujú ako cvičené opice svojich pánov.


Obr. 1. Igor Matovič - poslanec NRSR (tv prenos z NRSR 8.12.2011).


Záver:
Pán Matovič, zbytočne im dávate banány. Odporúčam zaviesť totožný postup ako pri voľbe pápeža. Ak dôjde k druhému posunutiu materiálu na rokovanie, tak navrhujem, zatvoriť všetkých poslancov v budove národnej rady a nepustiť ich von, pokiaľ neprerokujú celý program schôdze. Ak sa nebudú vedieť dohodnúť, tak po troch dňoch im začať znižovať porciu stravy na polovicu prechádzajúceho dňa.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?