Hyeny – zneužívanie odťahoviek

Autor: Jozef Drahovský | 22.12.2011 o 13:18 | (upravené 29.12.2011 o 1:05) Karma článku: 19,84 | Prečítané:  11298x

V Bratislave odtiahli auto aj s dieťaťom, pokiaľ matka odovzdala druhé dieťa do škôlky. Mestský policajt sa vyhovára, že auto tvorilo prekážku, pretože nespĺňalo vzdialenosť meter a pol od steny, preto ho bolo potrebne ihneď odstrániť (behom troch minúť).

Ilustračná fotografiaIlustračná fotografiaarchív autora

Podľa môjho názoru sa odťahovky aj s mestskými policajtmi správajú ako hyeny a striehnu pri vytipovaných miestach s cieľom čo najväčších zárobkov a nie s cieľom riešenia skutočných prekážok v cestnej doprave.

Keby chceli skutočne riešiť problém rodičov voziacich deti do škôlky, tak sa v prvom rade sa zaujímajú o vozidlá, ktoré neoprávnene stoja na vyhradených parkovacích boxoch materskej škôlky.

Je pravda, že predpis hovorí, že pri parkovaní na chodníku musí zostať 150 cm pre chodcov, ale za prekážku pre chodcov možno považovať až priestor kadiaľ neprejde kočík alebo invalidný vozík, čo je normou dané na 80 cm. Čiže pri ponechaní priestoru 80 - 150 cm, ak vozidlo netvorí prekážku na ceste, by sa mala situácia riešiť pokutou, prípadne papučou a nie odtiahnutým vozidla, ihneď ako sa vodič vzdiali.

 

Záver:

Za to, že odťahovka neskontrolovala alebo nedostatočne skontrolovala, či je auto prázdne, malo by mesto prehodnotiť zmluvu s ňou. Ďalej, dnešná situácia vyžaduje zmeny v legislatíve aj mesta aj štátu. Je potrebné aby:

1, Zanikol doterajší spôsob aktivity odťahoviek, ktoré konajú tak, že ide odťahovacie auto aj s policajtom a hľadajú auto, ktoré by mohli čo najrýchlejšie odtiahnuť.

2, Treba zaviesť do odťahoviek konkurenciu, takým spôsobom, že odťahovky, ktoré spĺňajú všetky zákonne podmienky a chcú pôsobiť na území Bratislavy by elektronickým on-line spôsobom ponúkali cenu za odtiahnutie konkrétneho vozidla.

3, Na odtiahnutie vozidiel by bolo potrebné hlásenie od vodičov, občanov, následne verifikovanie policajtom na obchôdzke alebo dohľadom cez kamerový systém a až potom by operátor dal do elektronického systému požiadavku na odtiahnutie s určením miesta a typu vozidla, elektronický systém by on-line vyhodnotil najlacnejšiu ponuku a priamo službu elektronickým spôsobom aj objednal.

Pokračovanie

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Trainspotting po slovensky. Ako žijú narkomani v Bratislave

Strávili sme víkend v spoločnosti ľudí závislých od drog.

KOMENTÁRE

Barometer policajnej korupcie? Ako hladko kúpite drogu

Drogový biznis sa globalizuje a digitalizuje.

ŠPORT

Bratia posielajú väčšinu platu rodičom

Synovia majstra sveta prekonali otca.


Už ste čítali?