Koniec mreží

Autor: Jozef Drahovský | 8.2.2012 o 11:18 | Karma článku: 10,88 | Prečítané:  3230x

Dnes 08.02.2012 o 11:18 schválila Národna rada Slovenskej republiky návrh poslanca Ľudovíta Jurčíka na vydanie zákona, ktorý novelizuje zákon 725/2004 Z. z. o podmienkach prevádzky vozidiel v premávke na pozemných komunikáciách. V praxi to znamená, že nielen nové vozidlá N1 nemusia mať mrežu oddeľujúcu náklad od posádky, ale je to umožnené aj na vozidlách už existujúcich.

Ilustračná fotografiaIlustračná fotografiaarchív autora

Novela zákona určuje postup aké úkony je potrebne spraviť, aby vlastník vozidla mohol požiadať o výmaz mreže z osvedčenia o vozidle a následne mrežu demontovať.

Tento zákon spolu s inými poslaneckými zákonmi bol viac krát odsunutý a aj teraz hrozilo jeho ďalšie odsunutie, o ktoré na tejto 28. schôdze NR SR požiadal pán poslanec Róbert Madej. Našťastie poslanci neschválili návrh Róbetra Madeja o vypustení všetkých poslaneckých návrhov na tejto schôdzi.

Ak prezident podpíše schválenú novelu zákona, bude to znamenať koniec šikanovania majiteľov vozidiel N1, ktoré sú po technickej stránke totožne s vozidlami M1. Bližší popis návrhu zákona je v článku Koniec šikanovania alebo novela o podmienkach prevádzky vozidiel.

Záver:
Nezmysel sa do zákona dostane veľmi ľahko, ale napraviť nezmysel je veľmi ťažké, našťastie to v tomto prípade sa to podarilo.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?