Aký je rozdiel medzi politikom a zlodejom?

Autor: Jozef Drahovský | 10.3.2012 o 2:48 | (upravené 10.3.2012 o 9:46) Karma článku: 11,89 | Prečítané:  1685x

Každý občan Slovenska už zažil, že ho okradol nejaký zlodej. Niektorí si krádež nevšimli, niektorí si krádež všimli a trápila ich chvíľu, niektorí sa z nej spamätavali dlhšie, niektorých trápi dodnes a dosť je aj takých ktorí na jej následky zomreli.

Aby som sa vrátil k otázke v čom je rozdiel medzi politikom a zlodejom, vrátane rozdielov u jednotlivých druhoch navzájom. Moji známi zažili počas dvoch dovoleniek dve krádeže.

Prvá krádež bola vo Vysokých Tatrách. Počas relaxu v bazéne, im zlodej z hotelovej izby zobral všetky peniaze. Výsledok, okrem šoku, bol taký, že dovolenku museli predčasne ukončiť. Namiesto relaxačnej dovolenky im zostala nočná mora.

Druhú krádež zažili v Dominikánskej republike. Taktiež počas relaxu v bazéne, v ich izbe úradoval zlodej. Vypáčil izbový trezor a ukradol z neho polovicu peňazí. Čítate dobre, neukradol všetky peniaze, hoci mohol. Ukradol len polovicu! Polícia sa vyjadrila v tom duchu, že krádeže v danom rezorte sú výnimočné a aj keď sa vyskytnú, tak zlodeji zoberú maximálne polovicu. Je to vraj preto aby turistom veľmi neublížili. Výsledok bol ten, že v dovolenke mohli pokračovať, aj pokračovali. Užili si ju i keď nemohli míňať toľko, ako mali pôvodne naplánované.

Na tomto príklade vidíme aký je rozdiel medzi zlodejom a zlodejom, ale poďme ďalej.

Na definovanie rozdielov medzi politikom a zlodejom si pomôžem humoristom Jánom Krausom, ktorý v jednej zo svojich relácii vyzval divákov, aby mu napísali aký je rozdiel medzi ich politikom a zlodejom. Takmer všetci mu odpovedali, že žiadny. Samozrejme, že sa to vzťahovalo na Českú republiku, ale prieskum verejnej mienky na Slovensku hovorí to isté. Zaujímavá odpoveď bola práve tá, ktorá bola iná než všetky ostatné: Vážený pán Kraus, na základe dlhého rozmýšľania, som prišiel k záveru, že jediný rozdiel medzi našim politikom a zlodejom, je v tom, že toho prvého som si vybral ja a ten druhý si vybral mňa.

Síce to nevidím až tak čierne, lebo poznám viacero politikov, ktorí nešli do politiky preto, aby kradli, ale preto, aby na pozícii politika mohli pracovať a posunúť našu krajinu dopredu. Bohužiaľ nie všetci sú takí. Ale pokračujme na posledné porovnávanie a to porovnávanie politikov navzájom.

Porovnávanie, vlastne definovanie rozdielov medzi politikom a politikom je na Vás. Dnes, v sobotu 10.3.2012 je práve ten deň, keď rozdeľujeme politikov na tých, ktorým dáme a tých, ktorým nedáme dôveru. Preto vám prajem šťastnú ruku. Keďže si vyberáte nielen politika, ale podľa štatistiky aj potenciálneho zlodeja. Preto si vyberte takého, ktorý vám nezoberie všetko, ale nechá vám aspoň polovicu, aby ste mohli voľne dýchať.

Neodporúčam výber nechať na niekoho iného. Je potrebné vo vlastnom záujme ísť voliť a zakrúžkovať tých kandidátov, ktorým dôverujete, ktorí majú pre vás vyhovujúci, konkrétny, nie všeobecný program.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?