Garáže musia mať prednosť

Autor: Jozef Drahovský | 5.4.2012 o 0:01 | (upravené 15.4.2012 o 0:58) Karma článku: 11,73 | Prečítané:  3218x

Je pravda, že som sa pre viaceré média vyjadril, že garáže musia mať prednosť. Lenže nemyslel som to takým spôsobom, aký sa mi podarilo odfotiť na Plynárenskej ulici v Bratislave. Doteraz sa výstavba garáži podceňovala a odrazu vidím, že garáž, dokonca len rozostavaná, má prednosť, ale inú ako by ste čakali.


Obr.1. Garáž objektu na Plynárenskej ulici, ktorý stoju medzi budovami BBC1 a Trinity je už otvorená i keď len pre autá zabezpečujúce výstavbu daného objektu.


Obr. 2. Všetky vozidlá idúce po Plynárenskej ulici smerom od kruhového objazdu na Prievozskú, musia dať prednosť vozidlám vychádzajúcim z uvedenej garáže. Navyše na chodníku stojí pomerne vysoké vozidlo, ktoré bráni vodičom vo výhľade.

 

Odporúčam udeliť dve pokuty a to:
1,
Vodičovi čierneho vozidla za porušenie zákona 8/2009 Z.z., § 25 (1) Vodič nesmie zastaviť a stáť:
d) na križovatke a vo vzdialenosti kratšej ako 5 m pred hranicou križovatky a 5 m za ňou ...
u) na iných miestach, kde zastavenie alebo státie môže ohroziť bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky ...

2, správcovi komunikácie, lebo toto dopravné značenie, nie je odsúhlasene príslušným cestným správnym organom, respektíve trestné oznámenie na neznámeho páchateľa, za neoprávnený zásah do dopravného značenia.

Záver:
Ano garážam treba dať prednosť vo ich výstavbe, aby vozidla, ktoré daný objekt pritiahol k sebe, neparkovali na verejných komunikáciách, ale na parkovacích miestach daného objektu, ale ani to nie je dôvod, aby ostatné vozidlá museli vozidlu vychádzajúcemu z garáže dávať prednosť. Uvedené nezmyselné dopravné značenie je potrebné čím skôr odstrániť, alebo aspoň otočiť o 90 stupňov.


Doplnené 15.4.2012


Obr. 3. Pohľad až na koniec ulice

V diskusii sa nájdu rôzni ľudia, aj takí, ktorí sa snažia zmätočné dopravné značenie obhájiť za každú cenu, čo chápem ale len v troch prípadoch. Prvý je ten, že sú zaň zodpovední, druhý, že zmätočné dopravné značenie im pomohlo vyhnúť sa zodpovednosti za spôsobenú dopravnú nehodu, alebo tretí, že zarábajú na ňom formou pokutovaním vodičov.

Preto som doplnil aj pohľad na koniec ulice, kde je vidieť ďalšiu značku daj prednosť v jazde, ktorá vodičom prikazuje dať prednosť vozidlám na prievozskej ulici.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Španielska polícia zastavila druhý útok, zabila päť útočníkov

O útok sa pokúsili v pobrežnom mestečku Cambrils južne od Barcelony.

SVET

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.


Už ste čítali?