Kritizované dopravné značenie na Plynárenskej a Prístavnej je už ok

Autor: Jozef Drahovský | 29.4.2012 o 15:55 | (upravené 30.4.2012 o 12:33) Karma článku: 11,28 | Prečítané:  1635x

Začiatkom toho mesiaca som poukázal na chybné dopravné značenie v Bratislava na Plynárenskej a Prístavnej ulici. V oboch prípadoch sa rozprúdila búrlivá diskusia, v tom zmysle, že dané dopravné značenie je v poriadku, len si to ja zle vysvetľujem. V strede tohto týždňa som dostal avízo, že dopravné značenie je už v poriadku.

Plynárenská ulica:


Obr. 1. Pôvodný satv. Kritizoval som, že vodiči by podľa značky mali dávať prednosť vozidlám, ktoré vychádzajú z garáže, poza čiernej dodávky.  Viacerí so mnou nesúhlasili, a tvrdili, že na ceste sa môže značka daj prednosť v jazde viackrát opakovať a platí až pre križovatku na konci ulice a nie skôr. Najbližší výjazd, považovali za stavenisko a nie výjazd z garáže, respektíve nie dopravným značením vyrobenú križovatku z miesta mimo cesty.


Obr. 2. Dnešný stav je taký, že správca/poverená organizácia demontovala značku daj prednosť v jazde, ktorá mala byť demontovaná už pri prechádzajúcej zmene dopravného značenie. Týmto úkonom je dopravné značenie jednoznačné.


Obr. 3. Túto fotografi prikladám len pre informáciu, na poukázanie neochvejnej pravdy niektorých diskutujúcich, ktorí tvrdili (bez toho aby sa išli pozrieť), že nejde o výjazd z garáže, ale zo staveniska. Ako vidíte je to bežný výjazd z garáže a parkujú tam autá, ktoré na tomto mieste parkovali skôr než stavba na mieste parkoviska začala vyrastať.

 

Prístavná ulica:


Obr. 4. Takto to vyzeralo pôvodne. Na Plynárenskej Prístavnej ulici znížili rýchlosti na 20 km/hod. Kritizoval som to, že pod uvedenými značkami mala byť dodatková tabuľka šípka vpravo, čo by znamenalo, že platia pre odbočenie,  alebo značky mali byť otočenie o 90 stupňov okolo zvislej osi a posunuté do odbočky aby neboli vyhodnocovane pre priamy smer. Na to niektorí diskutujúci tvrdil, že ak značka je umiestnená na okraji cesty, kde je odbočovací pruh, tak neplatí pre priamy smer, ale len pre odbočenie.


Obr. 5. Dnešný stav je taký, že kanál cez cestu je už zakopaný za asfaltovaný a dočasné dopravné značenie je odstránené. Skôr než sa tak stalo bolo dopravne značenie pootočené, tak aby nemýlilo vodičov idúcich v priamom smere.

Záver:
Našťastie existuje aj iný druh diskutujúcich. Jeden je deštruktívny, tvrdí a všemožne sa snaží obhájiť chybný stav dopravného značenia. Druhý, je taký, že sa na situáciu pozerá reálnym pohľadov všetkých účastníkov cestnej premávke a to z pohľadu bezpečnosti, plynulosti a jednoznačnosti výkladu dopravného značenia a keď niečo nie je v poriadku, navrhuje ako to dať do poriadku, respektíve ako sa vyhnúť prípadnému nezmyslenému pokutovaniu. To je práve ten druh čitateľov pre ktorých tento blog píšem.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Španielska polícia zastavila druhý útok, zabila päť útočníkov

O útok sa pokúsili v pobrežnom mestečku Cambrils južne od Barcelony.

SVET

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.


Už ste čítali?