Za krádeže poklopov z kanálov, by malo byť doživotie

Autor: Jozef Drahovský | 14.5.2012 o 2:55 | (upravené 22.5.2012 o 17:49) Karma článku: 15,33 | Prečítané:  2334x

Na Slovensku sa kradne všetko, úplne všetko. Lenže nie je krádež ako krádež, aj keď je ukradnutá vec rovnakej hodnoty. O krádežiach dopravných značiek, som toho napísal veľa. Písal som aj o krádežiach poklopov z kanálov aj celých kanálov. Viem, že to vyriešiť nedokážem. Ale aspoň môžem žiadať poslancov, aby za špecifické krádeže s veľmi nebezpečným dopadom, boli aj veľmi špecifické - výnimočné tresty.

V minulých dňoch všetky média informovali o tragickom páde trojročného dieťaťa do kanála. Nešťastná udalosť sa stala počas prechádzky s dospelým človekom. Čítal som viaceré diskusie, vrátane názorov, že dospelý človek, by mal pádu dieťaťa do kanála zabrániť.

Síce nepoznám, čo sa tam do detailov odohralo, ale viem, že ak pôjdete so svojim dieťaťom peši po chodníkoch v Bratislave, tak sa vám to môže stať tiež. Ak si myslíte, že budete sa celý čas držať dieťa za ruku a v prípade vstúpenia do prázdna, ho udržíte, tak ste na omyle. Možno by vám pomohli horolezecké popruhy a lano, ale to nie je reálne nosiť na sebe počas prechádzok po chodníkoch v Bratislave.

 


Obr. 1. Diera do zeme po krádeži poklopu kanála.

Ak si myslíte, že si chýbajúci kanál každý všimne ste na omyle. Je len otázka času kedy tam niekto padne. Čo si myslíte koľko ľudí zo 100 si kanál všimne? Koľko z tých druhých pôjde práve tak, že stupí do prázdna?


Obr.2. Takto vyzerá kanál s poklopom pokiaľ ho neukradnú.

Vidíte rozdiel, teraz medzi obrázkom. 1 a 2, za dobrého počasia? a čo tak proti slnku, alebo za šera, prípadne v noci? Stále ste si istý, že každý si všimne chýbajúci poklop kanála? Už začínate rozmýšľať o výnimočných trestoch pre zlodejov za výnimočné krádeže?


Obr. 3. Aktuálny stav z 13.5.2012

Neviem kto, ale niekto priniesol starú pneumatiku a položil ju na kanál. Občas sa z kanála odkotúľa vplyvom silnejšieho vetra. Možno aj niekto do nej občas kopne, ale aspoň keď som odchádzal, tak na Plynárenskej ulici v Bratislave na zemepisných súradniciach 48.144066,17.14148 chránila chodcov aspoň stará pneumatika.

 

Záver:
Za špecifické, úmyselné krádeže s veľmi nebezpečným dopadom, na život a zdravie ľudí, by mali byť aj špecifické - výnimočné tresty.

Doplnené 22.5.2012
Musím dať za pravdu niektorým diskutujúcim. Samozrejme, za krádež poklopu, by doživotie nemalo byť. Mal by byť trest pohla hodnoty ukradnutej veci a okolnosti krádeže. Doživotie by malo byť za vytvorenie všeobecného nebezpečia pre životy ostatných ludí.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Španielska polícia zastavila druhý útok, zabila päť útočníkov

O útok sa pokúsili v pobrežnom mestečku Cambrils južne od Barcelony.

SVET

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.


Už ste čítali?