Návrat hokejistov a autobus

Autor: Jozef Drahovský | 22.5.2012 o 17:18 | (upravené 22.5.2012 o 20:21) Karma článku: 19,06 | Prečítané:  5831x

V médiách sa objavili fotografie autobusu, s ktorým išli naši hokejisti z letiska do centra mesta. Niektorí autobus kritizujú, že by sme si mali zobrať vzor z iných kraji a zabezpečiť luxusný, poschodový autobus. Ja mám na to iný názor.


Obr. 1. Fotografia pochádza z faceboku, a je aj na viacerých miesta internetu. Autora sa mi zistiť neporadilo.

Je pravda, že autobus Karosa, ktorým hokejisti išli, je možné považovať takmer za veterána. Ale na druhej strane nejedno športové mužstvo, by bolo šťastné, keby sa mohlo z letiska do centra mesta previesť na takomto veteránovi, po tom čo by na majstrovstvách sveta, alebo olympiáde získalo medailu.

Pozrime sa na to ešte z druhej strany. Áno, je to Slovenské prikrývať sa len takou perinou na akú máme.

Navyše ak by bol zabezpečený poschodový autobus z obrázku, tak by sa oslava mohla ľahko zmeniť na tragédiu. Tu v Bratislave máme nad cestami trolejové vedenia trolejbusov a električiek, takže státie na vrchnom poschodí otvoreného autobusu neprichádza v úvahu.

Záver:
Budem rád keď o rok znova pôjdu hokejisti na uvedenom veteránovi. To isté platí ale aj pre iných športovcov, ktorí z majstrovstiev sveta, alebo olympiády prídu s medailou. Rád si na ich počkám na trase, alebo na námestí a zrejme nielen ja.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?