Alco-pal funguje alebo nefunguje?

Autor: Jozef Drahovský | 28.10.2012 o 13:22 | Karma článku: 7,55 | Prečítané:  2089x

Objavili sa liek, ktorý údajne vie oklamať meracie prístroje na kontrolu alkoholu v dychu. Preštudoval som množstvo zdrojov na internete a výsledok je viac než zaujímavý.

Balienie Alco-palBalienie Alco-palweb jedneho z predajcov

1, Je pravda, že ten kto užije Alco-pal podľa návodu, nafúka výrazne menšiu koncentráciu, ako ten kto ho neužije a vypije rovnaké množstvo alkoholu.

2, Zdá sa že Alco-pal oklame merače. Ale neoklame, merače merajú správne aj v tomto prípade.

3, Keďže merače merajú správne, tak Alco-pal musí zníži objem alkoholu odbúravaného cez pľúca. Lenže kontrolné vyšetrenie v krvi ukazujú, že koncentrácia alkoholu v dychu a v krvi je v rovnováhe, pomer sa nemení.

4, Tak potom Alco-pal musí svojim účinkom odbúravať alkohol za organizmus. Neodbúrava! Pri referenčných pokusoch sa zistilo, že požitie Alco-pal v opilosti neskráti dobu vytriezvenia.

5, Ak Alco-pal má fungovať tak sa musí požiť ešte pred konzumáciou alkoholu. Alco-pal totiž zasahuje do metabolizmu a blokuje vstrebávanie alkoholu. Výsledok je taký, že alkohol sa dostáva z tráviaceho traktu do krvi pomalšie ale odbúravanie z krvi funguje naďalej rovnako rýchlo, preto je v dychu, ale aj krvi, nižšia koncentrácia a tú namerajú prístroje.

6, Keďže objem alkoholu je daný a Alco-pal spomalí jeho vstrebávanie z tráviaceho traktu, tak sa predlžuje čas vstrebávania a následného odbúravania. V preklade to znamená, že po požití rovnakého množstva alkoholu bude v dychu nižšia koncentrácia ale dlhší čas. Alkoholový integrál nepustí.

7, Z uvedeného je zrejme, že ak je už niekto opitý, tak mu Alco-pal nepomôže.

8, Účinnosť Alco-pal v blokovaní vstrebávania alkoholu nie je dlhodobá a sto percentná. Nedôjde k tomu, že by alkohol začal vytekať z opačnej strany tráviacej trubice bez akéhokoľvek vstrebávania. Informácie z experimentálnych meraní hovoria, že pomer zníženia koncentrácie alkoholu v krvi / dychu a predĺženia času vstrebávania a následného odbúravania je až v pomere 1:9, niektoré iba 1:2 (zrejme záleží od konkrétnej genetickej výbavy človeka).

Záver:
Neodporúčam používať Alco-pal a nechať si zasahovať do svojho metabolizmu. Navyše na Slovenku platí nulová tolerancia alkoholu, čiže 0,00 mg/L (0,009 mg/L) čo aj pri vynásobení aj 9 x je stále nula (0,08 ml/L).

V každom prípade Alco-pal je perfektný obchodný zámer s vynikajúcim zužitkovaním mentality tých vodičov, ktorý cítia potrebu piť a jazdiť. Ono samotná účinná látka obsiahnutá v Alco-pal, ktorá ovplyvňuje metabolizmus človeka, nie je novinka a v medicíne sa používa dávnejšie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Španielska polícia zastavila druhý útok, zabila päť útočníkov

O útok sa pokúsili v pobrežnom mestečku Cambrils južne od Barcelony.

SVET

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.


Už ste čítali?