Včerajšia doprava v Bratislave, ako deň pred koncom sveta

Autor: Jozef Drahovský | 21.12.2012 o 8:08 | Karma článku: 11,59 | Prečítané:  3219x

Včerajšiu mapu on-line stavu dopravy v Bratislave, s dopravnými zápchami takmer na všetkých cestách, som okomentoval, že to vyzerá ako deň pred koncom sveta. Súhlasná reakcia na tento výrok nenechala na seba dlho čakať. Teraz prinášam vysvetlenie prečo sa to udialo práve tak.


Obr. 1. On-line stav dopravy v Bratislave podvečer dňa 20.12.2012. Zdroj: Zelená vlna / Waze.

Včerajší podvečer vyzeral na bratislavských cestách, ako keby mal dnes nastať koniec sveta a všetci chceli ešte na poslednú chvíľu minúť peniaze a užiť si posledné hodiny života.

Lenže realita bola iná, úplne obyčajná. Hustota vozidiel na cestách je pred vianočnými sviatkami vždy vyššia, lebo sa vo veľkom nakupujú darčeky na poslednú chvíľu, čo potvrdzujú každoročné štatistiky tržieb v obchodoch.

Do takto zvýšenej hustote dopravy negatívne zasiahlo niekoľko drobných nehôd, ale v dôležitých križovatkách v Bratislave. Napríklad nehoda v križovatke Bajkalská - Trnavská zapríčinila naplnenie Bajkalskej ulice z oboch smerov. Na jednej strane sa zablokovala križovatka s Prievozskou ulicou na druhej strane cez Jarošovu ulicu až križovatka s Račianskou.

Na týchto križovatkách nezodpovední vodiči ktorí, vošli do križovatky aj napriek tomu, že ďalej nemohli pokračovať, upchali aj voľné smery. Týmto spôsobom sa dopravná zápcha bezdôvodne rozšírila takmer na každú križovatku v Bratislave.

Došlo to až tak ďaleko, že musela nastúpiť polícia a niektoré križovatky riadiť ručne.


Obr. 2. Križovatka Landererova / Košická. Hoci bola zelená priamo, ísť sa ďalej nedalo. Nie preto, že policajt púšťal iný smer, ale preto, že ďalej bola cesta plná stojacich vozidiel. Rovnako to vyzeralo aj v iných križovatkách Bratislavy.
 

Záver:
Odporúčam vodičom nepremýšľať počas jazdy nad darčekmi, ale namiesto toho dodržiavať bezpečnú vzdialenosť od predchádzajúceho vozidla a pozerať sa pred seba. Keď sa križovatkou nedá prejsť, tak nevchádzať do nej hoci svieti zelený signál voľno.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Španielska polícia zastavila druhý útok, zabila päť útočníkov

O útok sa pokúsili v pobrežnom mestečku Cambrils južne od Barcelony.

SVET

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.


Už ste čítali?