Zrážka s ľadovým jadrom kométy

Autor: Jozef Drahovský | 13.1.2006 o 13:38 | Karma článku: 11,43 | Prečítané:  4407x

Kolega Filip dostal vo vysokej rýchlosti  na diaľnici, zásah do čelného skla. Nešlo o mimozemský objekt i keď ľadové jadrá komét majú asi podobnú substanciu i vysokú rýchlosť a ich dopad tiež môže mať katastrofálne následky.

Stalo sa to za slnečného dňa na diaľnici Piešťany Bratislava, tento týždeň. Vodič kamióna pred jazdou neskontroloval stav svojho vozidla a neodstránil ľad zo strechy kamióna. Ľad vznikol počas viac dňového parkovania, roztopením a opätovným zamrznutím hrubej vrstvy snehu v priehlbine plachty na streche nákladovej časti kamióna.

V tej najnevhodnejšej chvíli odleteli z kamióna idúceho pred ním, dva kusy ľadu odprevádzané chvostom z ľadovej triešte a zbytkom snehu. Tomu prvému kusu ľadu sa Filip úspešne vyhol, ale ten druhý ho zasiahol do čelného skla. Našťastie dokázal auto udržať na ceste a bezpečne zastaviť.

Filip sa druhy raz sa narodil, mal šťastie v nešťastí. Predné sklo mal viacvrstvové, ktoré po náraze zostalo držať pokope a energia ľadu bola menšia než pevnosť okna. V prípade, že by bolo tavené a rozletelo by sa na množstvo drobných kúskov, tak pravdepodobne by ľad preletel cez kabínu auta a aj s hlavou vodiča vyletel cez zadné sklo von.


1, Pohľad na rozbité čelné.


2, Úlomky zo skla sa rozleteli po interiéri auta.


3, A bol taký pekný výhľad, v tento slnečný deň.

Vážený vodiči, uvedomte si, že trestnoprávne zodpovedáte za všetko čo odletí z vášho auta a je jedno či ide o osobné alebo nákladne auto. Úplné odpratanie snehu a ladu z celej strechy auta vrátane nákladu je nutnosť. Nedodržaním tejto povinnosti priamo ohrozujete životy ostatných účastníkov cestnej premávky.

Foto:  Filip Pohronský

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Prieskum preferencií: Prepad kotlebovcov pokračuje, Za ľudí poskočili nad čiaru

Pozrite si najnovší prieskum preferencií politických strán.

Komentár Zuzany Kepplovej

Očkovacia stratégia je dielo skazy

Strhla sa klasická východoeurópska lobovačka.


Už ste čítali?