Keď na stopke zastavíte ale polícia bude tvrdiť niečo iné?

Autor: Jozef Drahovský | 5.3.2013 o 17:00 | (upravené 5.3.2013 o 17:07) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  1714x

Pochválil sa mi vodič, že nechtiac stopkou preletel, ale policajti dali pokutu nie jemu, ale vozidlu pred nim.

Lenka Lejková. Proti pokute od policajtov sa bráni na súde.Lenka Lejková. Proti pokute od policajtov sa bráni na súde.(Foto z predmetného článku) Foto: frk

Vozidlo pred nim jednoznačne zastavilo, lebo v duchu nadával vodičovi, že načo zastavili, keď nič z boku nejde, nech sa pohne a riadne pridá, lebo bude musieť zastaviť aj on. Až keď ich oboch zastavila polícia si uvedomil, že tam pribudla stopka. Stalo sa to pred niekoľkými rokmi pod Prístavným mostom v Bratislave po zmene dopravného riešenia na vetve z Prístavnej ulice na kruhový objazd.

Korzar.sk: Pokutu 60 eur za stopku rieši až Najvyšší súd
Policajti dali žene pokutu za nezastavenie na stopke. Prešovská vodička však tvrdí, že priestupok nespáchala. Celá kauza už mieri na Najvyšší súd.

Pokiaľ nie je úradný video záznam, respektíve úradný záznam z iného technického zariadenia, alebo iný záznam, napríklad video záznam z vozidla, alebo čiernej skrinky, alebo iného subjektu, kde svedkovia potvrdia - preukážu, že to čo je na zázname je v súlade so skutočnosťou, tak je to len tvrdenie voči tvrdeniu.

Iná vec by bola, keby nezastavením vozidla na stopke, musel iný vodič konať aby zabránil nehode, alebo k nehode došlo. Vtedy svedectvo takého vodiča doplnené napríklad o zadokumentovanie brzdných stop, by vnieslo do prípadu jasno.

Záver:
Človek je omylný a platí to nielen pre vodičov ale aj policajtov. Preto keď nedošlo údajným nezastavením na stopke k ohrozeniu alebo obmedzeniu iného účastníka cestnej premávky a nie je takého konane zaznamenané akýmkoľvek vierohodným prostriedkom, by som skutok odložili ako nepreukázateľný.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Zatmenie Slnka z paluby lietadla, pozrite si najkrajšie zábery

Milióny Američanov sledovali zatmenie Slnka.


Už ste čítali?