Zapnúť stierače a dupnúť na plyn

Autor: Jozef Drahovský | 31.1.2006 o 23:11 | Karma článku: 9,50 | Prečítané:  3066x

Na prechode pre chodcov mi vynadal chodec. Odteraz poriadne zvážim, či pred prechodom pre chodcov zastavím, alebo sa budem riadiť nadpisom článku, ktorý je z jedného starého vtipu.

Prechod pre chodcov na Uzbeckej uliciPrechod pre chodcov na Uzbeckej ulici
Stalo sa to v tento pondelok o 11:30 na Uzbeckej ulici v Bratislave. Predomňou išlo auto pohotovostnej jednotky polície. Keď zbadali chodca na kraji chodníka, ako ide vstúpiť na vozovku, preradili sa do ľavého jazdného pruhu, aby chodec mohol pokračovať po prechode pre chodcov, bez obmedzenia a oni tiež. Ja som to isté už nemohol spraviť, lebo vľavo na mojej úrovni išlo iné auto.

Zastal som pred prechodom a jednoznačne ukázal chodcovi v šedom oblečení s kapucňou, že môže prejsť cez prechod. Na moje počudovanie sa z chodca sa vykľula chodkyňa odhadom 45 – 65 rokov v okuliaroch ktorá mi cez otvorené okno spolujazdca odvrkla, že ona nechce ísť na druhú stranu cesty a len tu čaká. Tak som jej povedal, že nech stojí inde a nie pri prechode pre chodcov a tak ako keby chcela ísť na druhú stranu cesty. Na to som schytal nadávky s komentárom, že ona môže stáť kde chce a ako chce a že by ma mala zobrať polícia, čo ju tu obťažujem.

Rozdýchaval som to poriadne dlho. Keď chodcovi na prechode pre chodcov nezastavíte, tak je zle ( pokuta do 2000 Sk), ak zastavíte tak je ešte horšie, môžete schytať ťahanie sa po súdoch, za obťažovanie, ktoré môže byť podstatne drahšie.

Podľa mňa, by sa mal doplniť zákon č.315/1996 Z.z., o paragraf, ktorý by zakazoval chodcom, ktorí nechcú prejsť cez cestu, zdržiavať sa pri prechodoch pre chodcov, vrátane ochranného pásma 1 meter, pod pokutou rovnako vysokou aká hrozí vodičovi za nedanie prednosti chodcovi.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?