Výsmech vodičom, daňovým poplatníkom a bezpečnosti cestnej premávky

Autor: Jozef Drahovský | 1.2.2006 o 23:53 | Karma článku: 12,21 | Prečítané:  4428x

Aj po troch hodinách od vzniku dopravnej nehody na Prístavnom moste elektronické dopravné značenie svieti na zeleno. Prečo? Takmer každý vodič, ktorý počúva dopravné vysielanie na ktorejkoľvek stanici už niekoľko hodín vie, že je tam nehoda a vytvorila sa kolóna s čakaním je cez 15 minút. Prečo elektronické dopravne značenie na diaľničnom obchvate Bratislavy neinformuje o nehode, neznižuje rýchlosť a nevaruje pred stojacou kolónou? Prečo?

Bratislava, Prístavný most 1.2.2006 16:00Bratislava, Prístavný most 1.2.2006 16:00
Preto, že v dopravnom dispečingu, kde končia všetky kamery a odkiaľ sa ovláda elektronické dopravné značenie, nikoho niet. Nie že by si odbehli na kávu, jednoducho tam niet nikoho z organizačných dôvodov. Žiadna takáto služba v Bratislave neexistuje!

Na elektronické dopravné značenie na diaľničnom obchvate Bratislavy a aj na moste Apollo sa vynaložil nejeden milión korún. Namiesto toho aby tohto dopravné značenie zvyšovalo bezpečnosť cestnej premávky, robí presný opak. Malo by pomáhať vodičom a v podľa aktuálnej dopravnej situácie korigovať rýchlosť na diaľnici v obci, z 80 km/hod na 60 km/hod pri problémoch, alebo ju zvyšovať na 100 km/hod keď je všetko v poriadku, informovať o uzatvorení jazdného pruhu alebo o inom nebezpečenstve. Ale nie je to tak, elektronické dopravne značenie v Bratislave dezinformuje vodičov, stále svieti v režime zelenej šípky čo znamená, že je všetko v poriadku.

Podľa mňa ide o hrubú nedbalosť kompetentných. Takýto stav je výsmechom bezpečnosti cestnej premávky, vodičom a aj daňovým poplatníkom, z ktorých peňazí bol tento systém vybudovaný. Lepšie by bolo, ak by elektronické dopravne značenie bolo vypnuté, ako keď poskytuje nepravdivé informácie.
Doplnené 9.2.2006 o 01:26
Zázraky sa dejú ... prišiel mi e-mail z 8.2.2006 14:53:00
Dobrý deň pán Drahovský.
Dnes doobeda tie oznamovacie svetelne tabule na diaľnici od Zlatých pieskov k prístavnému mostu fungovali a bolo na nich 60km/h a snehová vločka.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Prieskum preferencií: Prepad kotlebovcov pokračuje, Za ľudí poskočili nad čiaru

Pozrite si najnovší prieskum preferencií politických strán.

Komentár Zuzany Kepplovej

Očkovacia stratégia je dielo skazy

Strhla sa klasická východoeurópska lobovačka.


Už ste čítali?