Zimná údržba ciest v Bratislave ...

Autor: Jozef Drahovský | 9.2.2006 o 1:08 | Karma článku: 7,21 | Prečítané:  2963x

Teraz, po polnoci som sa vrátil domov. Jazdil som po Bratislave s malými prestávkami od 18-tej hodiny. Teplota sa pohybovala od mínus 2.5 po plus 2.5, po značnú dobu husto snežilo. Prešiel som Dúbravku, Karlovku, Staré mesto. Od Trnavského mýta cez Rožnavskú až po Zlate piesky a naspäť cez Vajnorskú. Z toho čo som videl na cestách, som zostal prekvapený...

Foto z dnešnej nociFoto z dnešnej noci
Toľko zimnej techniky na údržbu ciest som v Bratislave ešte nevidel. Stretol som viacero posýpačov a pluhov, ktoré nejazdili len so zdvihnutou radlicou ako je bežné, ale riadne pluhovali (až mi bolo ľúto, že nestojím na chodníku s pripraveným fotoaparátom, lebo by z toho mohla byť perfektná fotka). Na križovatkách a zástavkách pracovalo na odpratávaní snehu množstvo pracovníkov v oranžových vestách. Z čoho, som bol najviac prekvapený, boli nakladače snehu. Po minulé roky som videl len sneh zhŕňať na kopy, ktoré sa len kopili a kopili, ale teraz napríklad pri Poluse, nakladali sneh na nákladné autá a odvážali preč.

Musel som sa štipnúť, či sa mi to nesníva. Keby mi o tom niekto rozprával, tak mu neuverím. Bežne počúvam len kritiku na zimnú údržbu ciest v Bratislave, ale z toho, čo som videl túto noc, som ostal príjemne prekvapený a môžem konštatovať, že zimná údržba v Bratislave skutočne funguje.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?