Akou rýchlosťou sa smie a je vhodné ísť v danom mieste?

Autor: Jozef Drahovský | 2.11.2014 o 19:45 | (upravené 2.11.2014 o 20:00) Karma článku: 6,59 | Prečítané:  1904x

Mám nafotografovaných veľa  zaujímavých dopravných značení. Niektoré sú kuriózne, ale správne i keď väčšina je nesprávna, zmätočná alebo aspoň má viacero protichodných výkladov.

Ak dopravné značenie  priamo ohrozuje život  účastníkov cestnej premávky, ako napríklad hlavné cesty zo všetkých strán križovatky, alebo dopravné značenie je nedomyslené a niekto na základe neho vyberá pokuty, tak to riešim ihneď so správcom komunikácie alebo prokuratúrou.

Fotografie dopravného značenia, ktoré nie je ani priamo život ohrozujúce, ani mediálne zaujímavé, končia u mňa vo fotoarchíve, ktorý používam ich pri analýzach, písaní prednášok o bezpečnosti cestnej premávky a podobne.

Keď sa chcete opýtať prečo aj v tomto prípade neupozorňujem  správcu komunikácie, prípadne iné organy, tak odpovedám, že upozorňujem, ale väčšinou nie sú peniaze a ochota na nápravu. Ono tých správcov komunikácií je veľmi veľa, niektorí ani nevedia, že sú v zmysle zákona správcami komunikácií. Potom ešte máme dopravné značenie, ktoré osadil neznámy páchateľ a nikto sa k nemu nehlási.

Rozhodol som sa každú (takmer každú) nedeľu na konci dňa uverejniť fotografie nejakého dopravného značenia z tejto kategórie aj s krátkym komentárom.

 

Dnes je to dobý úmysel v nesprávnom prevedení z Majakovského ulice v Bratislave.

Touto ulicou chodí do Horského parku veľa ľudí vrátane deti. Jazdia tam aj osobné autá do reštaurácie a ťažké stavebné stroje, ktoré momentálne likvidujú významnú časť zelenej plochy areálu Iuventa na Búdkovej ceste s cieľom výstavby hotela, pre ktorý je a bude táto komunikácia jedinou prístupovou cestou, teda pokiaľ nezrušia aj stále sa zmenšujúci Horský park a lebo areál Iuventy.

 

Výber dopravných značiek pre rýchlosť z vyhlášky 9/2009 Z.z.

 

Záver:
Trúfnete si odpovedať akou rýchlosťou sa tam smie jazdiť a akou by sa tam malo jazdiť, upozorňujem, že ide o komunikáciu v obci.
 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?