Vodiči ignorujte dopravné značenie na nábreží v Bratislave

Autor: Jozef Drahovský | 13.7.2015 o 1:03 | (upravené 13.7.2015 o 18:31) Karma článku: 11,25 | Prečítané:  14731x

V Bratislave na nábreží pri stavbe Zuckermandel, smeruje dopravné značenie vozidla do protismeru cez stredný deliaci pás. Vodiči ignorujte toto dopravné značenie, lebo vám hrozí čelná zrážka s vozidlami v protismere!

Podľa aktuálnej situácie by tam mal byť dopravná značka C 22a – zvýšenie počtu jazdných pruhov.
Vyzerá to tak, že čo mali na sklade to tam dali, bez domyslenia nebezpečnosti svojho konania. V protismere nie je žiaden jazdný pruh uzatvorený a vo všetkých jazdia vozidlá.

Ak má niekto chuť podať trestné oznámenie na neznámeho páchateľa tak môžete, ja už nepodávam, lebo viem, že dopadne obdobne ako predchádzajúce, že zodpovedný nebude nikto, lebo nedošlo k úmrtiu.

Našťastie domáci vodiči v Bratislave vedia, že najprv musia zvážiť či je dopravné značenie zmysluplné a až keď zistia, že zmysluplné je, až vtedy sa riadia podľa neho. Horšie sú na tom cudzinci, ktorí nepredpokladajú, že máme v dopravnom značení na cestách taký nebezpečný neporiadok.

Pre úplnosť, dopravné značenie na tejto stavbe je vzorovým príkladom chaosu, za ktorý nie je nikto zodpovedný.

Najprv mesto (ne)zištne predalo parkovisko, zrejme so zdôvodnením, že Bratislava parkoviská nepotrebuje. Nový vlastník namiesto vypracovania zmeny dopravného značenia, značenie smerujúce vozidlá na parkovisko ponechal, ale na vjazd dal betónové zátarasy, veď nech vodiči nabúrajú aspoň si budú pamätať, že tam parkovať už nebudú. Viac v článku z tej doby.


Potom krátko po zahájení výstavby, svojvoľné bez súhlasu cestného správneho orgánu zakázali dopravným značením jazdu po nábreží úplne. Situáciu musela riešiť dopravná polícia. Viac v článku o zákaze jazdy.
 


Dnes 12.7.2015  vyrobili životu nebezpečnú situáciu a môžeme len dúfať, že prípadná čelná zrážka nebude mať následok na zdraví. Preto odporúčam jazdiť aj v smere do centra obzvlášť opatrne.

Zaver:
Najprv treba zvážiť či je dopravné značenie zmysluplné až potom sa nim riadiť.

 

Doplnené 18:30 13.07.2015

Okrem toho, že miesto som zdokumentoval a napísal článok, poslal som túto informáciu aj kompetentným.   O 12:55 mi prišlo poďakovanie od Krajského dopravného inšpektorátu - Krajské riaditeľstvo PZ v Bratislave za upozornenie, lebo v tomto prípade mohlo dôjsť k vážnym následkom na živote, zdraví a majetku.

Informujú, že začali šetrenie, kde okrem iného zistili, že použitá dopravná značka C 26 – Zmena smeru jazdy sa v schválenom projekte vôbec nenachádza, čiže nemohlo dôjsť ani k nesprávnemu umiestneniu značky. Po tomto zistení  vyzvali stavebníka aby neodkladne vykonal nápravu.


Zhodou okolností o 16:54 som išiel znova cez dané miesto a dopravná značka C 26 – Zmena smeru jazdy bola už odstránená, fotografiu prikladám.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?